Nowości

środa, 25 maja 2016

Paraolimpijczycy rywalizowali na ZAWISZY [relacja]

Paraolimpijscy sportowcy naszego kraju rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Celem szkoleniowców i zawodników było uczestniczenie w zawodach jakie przygotowało i przeprowadziło Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START BYDGOSZCZ.
Działacze STARTU rozpoczęli cykliczne Mitingi w Lekkiej atletyce dla Osób Niepełnosprawnych i myślimy że zostaną zaakceptowane i wpiszą się w kalendarz. Miting na bydgoskim stadionie był obserwowany przez delegata technicznego IPC sędziego Harri  Lammi z Finlandii. Wyniki i osiągnięte rezultaty zostały dołączone do list rankingowych i z klasyfikacjami na Paraolimpiadę w Rio de Janejro.

W dniach 19-21.V.2016 wśród 85 zawodników z 13 klubów byli między innymi Alicja Fiodorow sprinterka, Janusz Rokicki pchniecie kulą,  Maciej Lepiato skok wzwyż oraz nasz zawodnik Tomasz Pauliński rzut dyskiem i pchnięcie kulą są to czołowi zawodnicy kraju i reprezentanci polski.
Najlepszym zawodnikiem I Memoriału został Janusz Rokicki który otrzymał puchar  od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego a wręczył go Wice Przewodniczący Miasta Bydgoszczy Kazimierz Drozd. Najlepszym zawodnikiem naszego regionu został Tomasz Pauliński również otrzymał puchar od Prezydenta Rafała Bruskiego wręczającym był Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga.

Nasz stadion i warunki jakie są stworzone dla sportowców niepełnosprawnych zostały wysoko docenione i będziemy ich gościć w sierpniu już w docelowym przygotowaniu do tegorocznej Patraolimpiady Rio 2016. Ocena zawodów w opinii Delegat technicznego IPC  ocenił bardzo pozytywnie. Myślimy o organizacji w 2019 Mistrzostw Europy dla zawodników niepełnosprawnych narządu ruchu i wzroku.

Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki i Miastu Bydgoszcz za środki na realizację zadania.