Nowości

czwartek, 22 września 2016

Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży [relacja]

W sobotę 10 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Barcinie odbyła się Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży.
Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenia Sportowe „Sokół” w Barcinie we współpracy z Barcińskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.. Paraolimpiada została zrealizowana w ramach zadania publicznego pn. „Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Beata Gaik-Mazurek – Prezes Zarządu BOSiR Sp. z o.o. Zawodnicy mierzyli się w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą oraz wyścig na 100 metrów na wózkach. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI SP, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do rywalizacji przystąpiło 47 zawodników reprezentujących 8 placówek: Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  „Start  Bydgoszcz”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dębowej Łące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu, Zespół Szkół nr 6 w Toruniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu, Szkołę Podstawową w Piechcinie, Szkołę Podstawową nr 1 w Barcinie oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Barcinie.


 Zawodnikami Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” są uczniami Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy. Trenerem zawodników jest Andrzej Ofczyński i Damian Sikorski.
Medaliści I Kujawsko-Pomorskiej Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży:
BIEG NA 100 METRÓW:
----------------------------------------------------------
Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – chłopcy:
1. Przybylski Jakub – SP 1 w Barcinie (czas finału 16:21)
2. Górecki Hubert – SOS-W Toruń (czas finału 16:45)
3. Giżyński Dominik – SP Piechcin (czas finału: 16:63)
----------------------------------------------------------
Gimnazjum – chłopcy:
1. Ewald Adam – ZS nr 6 Toruń (czas finału 12:88)
2. Wiśniewski Jakub – ZS nr 6 Toruń (czas finału 14:36)
3. Kłopotowski Krzysztof – SOS-W Warlubie (czas finału 14:47)
----------------------------------------------------------
Gimnazjum – dziewczęta:
1. Lewandowska Barbara – SOS-W Toruń (czas 16:06)
2. Bojanowska Anna – SOS-W Warlubie (czas 17:26)
3. Marcinkowska Maria – ZS nr 6 Toruń (czas 22:50)
----------------------------------------------------------
Szkoły Ponadgimnazjalne:
1. Żurawski Dawid – SOS-W Warlubie (czas 17:28)
2. Gzella Igor – SOS-W Warlubie (czas 20:06)
3. Puklacki Patryk – SOS-W Warlubie (czas: 20:72)
----------------------------------------------------------
Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:
1. Gągola Dominika – SOS-W Warlubie (czas: 18:95)
----------------------------------------------------------
Wyścig na 100 metrów kat. klasy IV-VI Szkół Podstawowych:
1. Wilkowski Mikołaj – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 30:18)
2. Kunca Zuzanna – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 1:35:71)
3. Napierała Michał – SP 2 w Barcinie (czas: 1:48:58)
----------------------------------------------------------
Wyścig na 100 metrów kat. szkól ponadgimnazjalnych:
1. Cieślińska Marta – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 38:93)
BIEG NA 400 METRÓW:
----------------------------------------------------------
Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:
1. Rybczyńska Klaudia – SP 1 w Barcinie (czas: 1:37:04)
2. Kruszyńska Julia – SP 1 w Barcinie (czas: 1:57:24)
----------------------------------------------------------
Gimnazjum – chłopcy:
1. Galczewski Adam – SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:14:16)
2. Pawela Paweł – SOS-W Toruń (czas: 1:14:84)
3. Milewski Aleksander – ZS nr 6 Toruń (czas: 1:18:56)
----------------------------------------------------------
Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta:
1. Przybylska Ewelina – SOS-W Dębowa Łąka (czas:1:23:87)
2. Sobczyńska Anna – SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:39:89)
3. Kamulska Justyna - SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:54:70)
----------------------------------------------------------
Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy:
1. Jaworski Sebastian – SOS-W Warlubie (czas: 1:19:69)
2. Konieczka Bartosz – SOS-W Warlubie (czas: 1:31:89)
----------------------------------------------------------
PCHNIĘCIE KULĄ:
----------------------------------------------------------
Klasy IV-VI Szkół Podstawowych - chłopcy:
1. Przybylski Jakub – SP 1 Barcin (najlepszy wynik: 4,82 m)
2. Cieśliński Paweł – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 3,54 m)
3. Wojke Nikodem – SP 1 Barcin (najlepszy wynik: 3,23 m)
----------------------------------------------------------
Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:
1. Kunca Zuzanna – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 1,13)
----------------------------------------------------------
Gimnazjum - dziewczęta:
1. Marcinkowska Maria - ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,78 m)
----------------------------------------------------------
Gimnazjum – chłopcy:
1. Galczewski Adam – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 9,20 m)
2. Pawlicki Szymon – ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,37 m)
----------------------------------------------------------
Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:
1. Kamulska Justyna – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 5,48 m)
2. Sobczyńska Anna – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 4,47 m)
3. Kolano Sylwia – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 3,78 m)
----------------------------------------------------------
Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy:
1. Piechocki Oskar – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 4,96 m)
2. Tomasik Piotr – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 2,64 m)
----------------------------------------------------------
SKOK W DAL:
----------------------------------------------------------
Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:
1. Rybczyńska Klaudia – SP 1 w Barcinie (najlepszy wynik: 3,63 m)
2. Kruszyńska Julia – SP 1 w Barcinie (najlepszy wynik: 2,91 m)
----------------------------------------------------------
Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – chłopcy:
1. Górecki Hubert – SOS-W Toruń (najlepszy wynik: 3,53 m)
2. Puk Jakub – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,03 m)
3. Giżyński Dominik – SP Piechcin (najlepszy wynik: 3,02 m)
----------------------------------------------------------
Gimnazja – dziewczęta:
1. Bojanowska Anna – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,87 m)
----------------------------------------------------------
Gimnazja – chłopcy:
1. Ewald Adam – ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,10 m)
2. Mrozik Sebastian – SOS-W Toruń (najlepszy wynik: 4,06 m)
3. Kłopotowski Krzysztof – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,85 m)
----------------------------------------------------------
Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:
1. Przybylska Ewelina – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 3,76 m)
2. Gągola Dominik – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,61 m)
----------------------------------------------------------


 Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy:
1. Jaworski Sebastian – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,62 m)
2. Konieczka Bartosz – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,53 m)
3. Żurawski Dawid – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,52 m)
Po rozegraniu wszystkich konkurencji zawodnicy posilili się gorącą zupą, a następnie odbyła się ceremonia dekoracyjna. Puchary i nagrody rzeczowe wręczyli: Beata Gaik-Mazurek (Prezes Zarządu BOSiR Sp. z o.o.) oraz Jacek Ojczenasz (Prezes Stowarzyszenia Sportowego "Sokół" w Barcinie.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i opiekunom za udział w tej imprezie i stworzenie wspaniałej atmosfery, a naszym sędziom za bardzo dobrą pracę w dzisiejszych zawodach.


[autor: Andrzej Ofczyński]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz