Przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej coraz bliżej!


Wydane zostało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej polegającej na przedłużeniu Trasy Uniwersyteckiej. Otwiera to drogę do przygotowania przetargu na prace budowlane.
Decyzja ZRID jest nie tylko pozwoleniem na budowę, ale  również zatwierdza podziały nieruchomości  i przenosi z mocy prawa własność działek na Skarb Państwa lub odpowiednich jednostek samorządu terytorialnego. Kolejnym krokiem będzie teraz ogłoszenie w najbliższych tygodniach przetargu na prace budowlane.


Inwestycja zakłada przede wszystkim budowę nowej, blisko 500-metrowej ulicy łączącej Wojska Polskiego z al. Jana Pawła II i ul. Glinki.  Na odcinku od Wojska Polskiego do ul. Ujejskiego zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 7 m z pasem dzielącym o szerokości 6 m. Obie jezdnie będą posiadać, po swoich zewnętrznych stronach, ścieżki rowerowe i chodniki. Dodatkowo w tym rejonie zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Ujejskiego z ul. Karpacką. Na jego miejscu zaprojektowano małe, 4-wlotowe rondo. Nad ulicą Jana Pawła II powstanie wiadukt. Zmodernizowana zostanie również ulica Glinki na odcinku od Cmentarnej do skrzyżowania z Magnuszewską, gdzie wybudowane zostanie również rondo. Dzięki realizacji tej inwestycji poprawi się komunikacja pomiędzy centrum oraz osiedlami tak zwanego górnego tarasu oraz intensywnie rozwijającym się Bydgoskim Parkiem Przemysłowym. Ulicą Jana Pawła II będzie można poruszać się bezkolizyjnie od Kujawskiej do ronda Toruńskiego.

[materiały ratusza, więcej na stronie: www.bydgoszcz.pl]
Przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej coraz bliżej! Przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej coraz bliżej! Sprawdzone Wydarzenia Bydgoszcz / 4don on 08:48 Ocena: 5

Brak komentarzy:

ŁO / 2016 / Wydarzenia Bydgoszcz / . Obsługiwane przez usługę Blogger.