Wigilia Bydgoska na Starym Rynku [zapowiedź]

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaprasza mieszkańców na coroczną Wigilię Bydgoską, której organizatorem jest miasto Bydgoszcz i Caritas Diecezji Bydgoskiej.

To już stało się tradycją, że krótko przed świętami Bożego Narodzenia na Starym Rynku odbywa się Wigilia Bydgoska. To okazja do przełamania się opłatkiem, złożenia sobie nawzajem życzeń pomyślności na nadchodzący kolejny rok i wspólnego kolędowania przy najwyższej choince w mieście. W tym roku spotykamy się 22 grudnia (czwartek) o godz. 17.00.


Jak zawsze, będzie też można skosztować tradycyjnych wigilijnych przysmaków. Posiłki przygotuje Caritas Diecezji Bydgoskiej. Smaczne potrawy dostarczą również bydgoskie restauracje: Katarynka, Gran (Maestra), Karczma Młyńska, Karramba i Weranda.

Kolędy i pastorałki pośpiewamy wspólnie z zespołem muzycznym  Effata, scholą Boże Nutki oraz zespołem muzycznym Mały Projekt. Pomoc przy organizacji uroczystości zapewnia - jak co roku - 1. Pomorska Brygada Logistyczna z Bydgoszczy.
[materiały ratusza]
Wigilia Bydgoska na Starym Rynku [zapowiedź] Wigilia Bydgoska na Starym Rynku [zapowiedź] Sprawdzone Wydarzenia Bydgoszcz / 4don on 14:44 Ocena: 5

Brak komentarzy:

ŁO / 2016 / Wydarzenia Bydgoszcz / . Obsługiwane przez usługę Blogger.