Top Ad unit 728 × 90

rotator

Bieg Niepodległości [Aktywna Bydgoszcz, 11.11.2016]

Aktywna Bydgoszcz jak co roku, również w 2016 zaprasza na Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.
Jeden z najstarszych biegów ulicznych w Bydgoszczy. To dzięki niemu w mieście powstała moda na bieganie. Dziś, po wielu edycjach, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Łączy obchody narodowego święta i sportowej rywalizacji.

 Gdy przed laty zapraszano bydgoszczan na listopadową imprezę, na starcie pojawiło się ponad 100 uczestników. Dziś miejsca na liście startowej znikają w błyskawicznym tempie. Zawodnicy stawiają sobie za punkt honoru start w imprezie, która podsumowuje biegowy sezon w Bydgoszczy. Popularność tej imprezy ma wiele źródeł. Narodowe Święto Niepodległości zyskuje każdego roku coraz barwniejszą oprawę. Korowody, przemarsze, pokazy, rekonstrukcje ściągają do centrum Bydgoszczy tysiące mieszkańców. Wielu pragnie pobiec przed tak wspaniałą publicznością.

Czytaj także: Bieg Przedsiębiorców 2016. Zaprasza Aktywna Bydgoszcz [05.06.16] 


Ciekawe jest miejsce startu zlokalizowane na pl. Wolności, w sąsiedztwie ważnej dla historii Bydgoszczy, fontanny Potop. Podniosła atmosfera imprezy, rozbrzmiewające takty patriotycznych pieśni, biało-czerwone barwy nadają zawodom niepowtarzalnego charakteru. Trasa imprezy prowadzi w taki sposób, by można było zobaczyć efekty prac rewitalizacyjnych realizowanych na terenie Bydgoszczy. Start odbywa się z pl. Wolności, który sąsiaduje z odnowionym parkiem Kazimierza Wielkiego, a główna prosta prowadzi wzdłuż odcinka odrestaurowanej ul. Dworcowej. Biegacze mijają nowy most tramwajowy Władysława Jagiełły, nowoczesne bulwary nad Brdą i lśniący jasnym blaskiem most Staromiejski. Wyróżnikiem biegu jest fakt, iż zawodnicy poruszają się ulicami dostępnymi dla spacerowiczów. Tego dnia nie zamykamy miasta, nie oddzielamy trasy i kibiców. Dzięki temu każdy ma szansę, aby pozdrowić biegaczy i stać się częścią sportowego widowiska.

Może zainteresuje cię także: Terenowa Masakra II i III edycja 2016 [zapisy, informacje]

Na stosunkowo krótkim pięciokilometrowym dystansie można zobaczyć rekordową liczbę amatorów. Znakomita większość początkujących biegaczy wybiera Bieg Niepodległości, jako swoją pierwszą profesjonalną imprezę sportową. Ogromnie cieszy udział dużej liczby dzieci i seniorów.

Zobacz też: PKO Bydgoski Festiwal Biegowy [zapisy, Formularz rejestracyjny]
Więcej o wydarzeniach organizowanych przez Aktywną Bydgoszcz można przeczytać na stronie: Aktywna.Bydgoszcz.pl
[fot, materiały UMB]
Bieg Niepodległości [Aktywna Bydgoszcz, 11.11.2016] Sprawdzone przez Redakcja on 08:52 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.