Top Ad unit 728 × 90

rotator

Ferie w Bydgoszczy. Zaplanuj drugi tydzień! [25-31.01.16]Co robić w drugim tygodniu ferii zimowych? Bydgoszcz dla małych bydgoszczan i nie tylko ma masę propozycji!
Podobnie jak w ubiegłych latach, decyzją prezydenta Rafała Bruskiego, podczas ferii zimowych uczniowie bydgoskich szkół będą mogli korzystać z miejskich basenów za darmo.

„Myślęcinek” proponuje dzieciom w czasie ferii m.in. zajęcia w zoo i Ośrodku Rekreacji Konnej, a także kolonie i półkolonie w Centrum Edukacji Ekologicznej. Serdecznie zapraszamy na ferie do Ogrodu Zoologicznego! Mamy propozycje dla grup zorganizowanych, ale także wszystkich pozostałych dzieci. Tegoroczne ferie w bydgoskim zoo odbędą się pod hasłem „Ptaki zimą”. Zajęcia przeprowadzone zostaną w formie warsztatów z wykonywaniem kul z ziaren dla ptaków połączonych z prelekcją na temat ptaków zimujących w Polsce. Skierowane są do grup zorganizowanych dzieci w wieku 9-13 lat. Młodszym uczestnikom grup zorganizowanych w dniu 20 i 27 stycznia, zaś osobom indywidualnym w dniu 21 stycznia o godz. 12, proponujemy zajęcia pn. „Nie porzucaj mnie, mój przyjacielu”, podczas których będzie można z bliska poznać między innymi królika i jaszczurkę.

Na wszystkie te propozycje obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 52 328 00 09 (od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 15). Poza tym w czasie ferii w miarę możliwości pogodowych będzie rozpalone ognisko i przygotowane patyki. Kiełbaski należy przygotować we własnym zakresie. Na kolonie i półkolonie zimowe zaprasza z kolei Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Jeździeckie kolonie zimowe odbędą się w dniach 18-22.01. Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat. Cena to 650 zł (obejmuje nocleg, śniadanie, obiad, kolację, napoje, jazdę konną, opiekę, ubezpieczenie NNW). W programie: jazda konna każdego dnia, zajęcia przyrodnicze, zabawy i gry, zajęcia plastyczne. Półkolonie zimowe odbędą się natomiast w dniach 25-29.01 i są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 10 lat. Kosztują 300 zł (w cenie śniadanie, drugie śniadanie, obiad, napoje, opieka w godzinach 7.30-15.30, wejściówki, ubezpieczenie NNW). Na dzieci czekają gry i zabawy, zajęcia przyrodnicze, zajęcia plastyczne i sportowe, doświadczenia, spacery na świeżym powietrzu.

Zgłoszenia dzieci należy dokonać telefonicznie (tel. 52/328 00 01), osobiście (siedziba Centrum w Myślęcinku, dojazd ul. Jeździecką i Hipiczną) lub e-mailowo ( bcee@bcee.bydgoszcz.pl).
Leśny Park zaprasza także na zajęcia jeździeckie w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”, przy ul. Konnej 10. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat. W ofercie znajdują się dwa turnusy 5-dniowe w terminach: 18.01-22.01 oraz 25.01.-29.01. W programie: dwie godziny jazdy konnej, zajęcia praktyczne w stajni, zajęcia teoretyczne, przejażdżka bryczką/kulig, obiad, gry i zabawy. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Cena: 550 zł. Aby zgłosić dziecko na zajęcia należy dokonać zgłoszenia osobiście lub telefonicznie: Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” ul. Konna 10, tel. 724 560 016, e-mail: biuro@myslecinek-konie.pl, wypełnić kartę kwalifikacyjną oraz podpisać regulamin (dostępne na stronie internetowej www.rekreacja.konna.pod.aniolami.pl), a także wpłacić 100 zł zadatku. Liczba miejsc ograniczona.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy (ul. Glinki 140) zaprasza młodzież w wieku 15-25 lat na zajęcia rozwojowe. Warsztaty dziennikarskie z elementami kreatywnego pisania: od 19 do 22 stycznia (od godz. 9.00). Umożliwią sprawdzenie kompetencji językowych i odsłonią tajniki pracy redaktora. Warsztat: coaching: 19 stycznia (godz. 12.00). Zajęcia umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy o tym, dlaczego każdy młody człowiek może zadbać o swój rozwój podczas pracy z osobistym trenerem. W pakiecie indywidualne sesje coachingowe. Warsztat Boskie CV: 21 stycznia (godz. 11.00). Propozycja dla osób, które chcą dobrze napisać swój życiorys. Ułatwią stworzenie dokumentu dającego przewagę w procesie rekrutacyjnym przy ubieganiu się o pracę. Warsztaty obsługa biura: 25, 27 i 29 stycznia (godz. 9.00).  Podstawy pracy na stanowisku asystentki lub sekretarki. Wszystko, co młody człowiek powinien wiedzieć, aby planować swoją przyszłość w obszarze pracy administracyjno-biurowej. Prezi. Kreatywna alternatywa: 26 stycznia (godz. 11.00). Poznanie zasad tworzenia prezentacji na wirtualnym płótnie. Możliwość wykorzystywania narzędzia na wiele różnych sposobów – od tworzenia prac na lekcje/zajęcia, poprzez powtórki, rozwijanie prywatnych pasji czy w przyszłości wykonywanie zleceń dla zewnętrznych podmiotów. Poznaj, czym jest wolontariat EVS: 28 stycznia (godz. 11.00). Spotkanie motywujące do planowania rozwoju edukacyjnego i zawodowego w oparciu o możliwości  wynikające  z  członkostwa  Polski  w Unii Europejskiej. Znaczenie kształcenia pozaformalnego i nieformalnego.

Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego
Ferie w Muzeum będą odbywać się od wtorku do piątku, w  dniach 19 – 22 oraz 26 – 29 stycznia. Zajęcia warsztatowe przeznaczone są dla uczestników indywidualnych w grupach wiekowych od 7 do 9 oraz od 10 do 12 lat (miejsce Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7, godz. 10:00-13:00). Jeśli interesujesz się rzeźbą, tworzeniem animacji, malujesz albo lubisz konstruować i chciałbyś twórczo i kreatywnie spędzić czas, zapisz się na warsztaty zimowe już teraz! W ofercie:

Warsztaty rzeźbiarskie
Zajęcia rzeźbiarskie dotyczyć będą architektury naszego miasta. Piękne modernistyczne, eklektyczne i secesyjne  kamienice są wizytówką naszego miasta. Uczestnicy warsztatów obejrzą prezentację, wybiorą się na spacer szlakiem bydgoskich kamienic a następnie podczas warsztatu zamienią się w architektów i wykonają w glinie projekty fasad wybranych kamienic.
Jeżeli nie wiesz co zrobić z częścią swoich ferii, ale lubisz rysować i malować (lub chciałbyś spróbować zabawy w twórcę), to zapraszamy na warsztaty malarskie, w trakcie których, zadaniem uczestnika będzie wykonanie obrazów w różnych technikach (rysunkowych i malarskich). Prowadzący będą pomagać w ich realizacji, oprawie i przygotowaniu do prezentacji. Wszystkie niezbędne materiały potrzebne do zajęć znajdują się na miejscu.

Warsztaty modelarskie
Zajęcia związane z tworzeniem  własnej autorskiej makiety, przedstawiającej indywidualną wizję Bydgoszczy. Zajęcia nie tylko rozwiną zdolności manualne uczestników ale również poszerzą świadomość i wrażliwość uczestników na potrzeby miasta. Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał szansę utworzyć miniaturę miasta, jak je odczuwa widzi i co chciałby w nim naprawić zmienić, upiększyć. Ponadto pokażą w jaki sposób twórczo wykorzystać materiał ponownego użycia.

Warsztaty animacji – poklatkowej
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami, takimi jak: animacja wycinankowa, rysunkowa, czy z technikami kombinowanymi. Zainteresowani będą również poznawać krótką historię animacji i wspólnie tworzyć film animowany o tematyce bydgoskiej Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcie pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzające kreatywność i odkrywające nowe możliwości twórcze. Przede wszystkim to dobra zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.
Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00 pod numerami telefonów: 52 58 59 911, 914 lub 910.

Pałac Młodzieży
Na zajęcia odbywające się w ferie zimowe obowiązuje dla grup zorganizowanych wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr. tel. 52 321 00 81 wew. 323 lub 333. Pałac Młodzieży przygotował liczne warsztaty dydaktyczne, zajęcia taneczne i pokazy.

[opracowanie UMB, fot. Krzysztof (Kriss) Szkurlatowski, freeimages]
Ferie w Bydgoszczy. Zaplanuj drugi tydzień! [25-31.01.16] Sprawdzone przez Redakcja on 01:37 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.