Top Ad unit 728 × 90

rotator

Jak Szwed pod Bydgoszczą wojował - 2016 [zapowiedź]

grafika: materiały organizatora

 To będzie kolejna odsłona niezwykłej inscenizacji historycznej, przygotowanej przez pasjonatów.

Informacja organizatora:
Sarmackie Dziedzictwo i Kompania Imć Stanisława Rusinowskiego h. Godziemba ma zaszczyt uwiadomić wszystkich wszem i wobec iż w wyżej określonej dacie odbędzie się V już edycja, jubileuszowa widowiska historycznego pod znanym wszem tytułem „Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował".Z racji iż jest to jubileuszowa edycja planujemy szereg atrakcji i niespodzianek. 
Mamy szeroko zakrojone plany tyczące atrakcji ale o tem będziemy informować wraz z ich potwierdzeniem. Miejsce działań rekonstrukcyjnych to Zespół Parkowo Pałacowy w Ostromecku. Rekonstrukcja tradycyjnie ma obejmować dwa epizody historyczne z czasów potopu. 

Pierwszy to przypomnienie zdobycia i zajęcia Pałacu Dorpowskich w Ostromecku przez Szwedów. Drugi natomiast tyczy potyczki która miała miejsce między wojskami Czarnieckiego, a Szwedami, którzy bronili się w widłach Wisły i Brdy, wodą i okopami od wojsk polskich oddzieleni i w ciężkiej bitwie zostali tam zdławieni. Dokładny program imprezy jak i kolejne atrakcje precyzować się będą bliżej terminu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu i uświetnienia go osobą własną i osobami towarzyszącymi. Kontakt z organizatorami poprzez mail thenotep@gmail.com. Grupy rekonstrukcyjne chcące wziąć udział w wydarzeniu prosimy o kontakt na adres sigharr@gmail.com

Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia 2016.

Więcej informacji: TUTAJ
Jak Szwed pod Bydgoszczą wojował - 2016 [zapowiedź] Sprawdzone przez Redakcja on 11:35 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.