Top Ad unit 728 × 90

rotator

Lao Che w Operze Nova w Bydgoszczy [koncert, bilety]

fot. materiały organizatora

29 lutego 2016 o godzinie 19:00 wystąpi zespół Lao Che.

Informacja organizatora

Lao Che, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce.
Muzyka Lao Che to połączenie różnych gatunków: rocka, elektroniki, funku i hip hopu. Na uwagę zasługują również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego, które znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

Zespól Lao Che w październiku 2012 wydał piątka płytę; wszystkie jego krążki zdobywały uznanie fanów i krytyków.

Zespól koncertował także w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej.

?Gazeta Wyborcza?, podsumowując rok 2005 w polskiej muzyce, uznała album za ?wydarzenie numer 1?. Robert Sankowski uzasadniał tę ocenę: ?Zespół (...) uniknął banału, ale jednocześnie nie wpadł też w pułapkę patosu. Przełożył dramat 63 dni warszawskiego powstania na język muzyki rockowej zrozumiały dla współczesnego odbiorcy. Tym samym udowodnił, że takie tematy mogą być zarówno inspirujące dla popkulturowych twórców, jak i interesujące dla odbiorców ich twórczości?. Krzysztof Varga na łamach ?Dużego Formatu? (cykliczny dodatek do ?GW?) pisał: ?To jest bez wątpienia pierwsza piątka polskich płyt rockowych ostatniego dwudziestolecia, może nawet pierwsza piątka, jeśli liczyć od czasów płyty numer jeden w historii polskiego rocka, a więc ?czarnego? albumu Brygady Kryzys?.

Słuchacze radiowej Trójki nadali ?Powstaniu...? tytuł Albumu Roku.

We wrześniu 2008 roku za płytę ?Gospel? zespół dostał od radiowej Trójki nagrodę ?Mateusza 2008?, uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce.

W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. ?Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej? ? uzasadniono w werdykcie.

W sierpniu 2010 zespół otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.

We wrześniu 2010 teledysk do utworu ?Życie jest jak Tramwaj? zdobył nagrodę za najlepszą animację na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni.

W roku 2011 muzycy wyruszyli w trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa; okazała się ona ogromnym sukcesem. W siedmiu koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy widzów. Ponadto Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej ?Męskie Granie?, wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerką, Leszkiem Możdżerem.

W lipcu 2012 zespół został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Więcj informacji o koncercie i biletach TUTAJ
Lao Che w Operze Nova w Bydgoszczy [koncert, bilety] Sprawdzone przez Redakcja on 13:42 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.