Top Ad unit 728 × 90

rotator

Oficjalne otwarcie linii Tramwaj Fordon 16.01.2016Miasto Bydgoszcz zaprasza na otwarcie linii tramwajowej do Fordonu.
W sobotę, 16 stycznia, na godz. 12.00 zapraszamy bydgoszczan na pętlę tramwajową przy ul. Korfantego w Fordonie. Z okazji uruchomienia linii do Fordonu przygotowaliśmy dużą dawkę atrakcji.


Zaproszenie na oficjalne otwarcie linii tramwajowej do Fordonu
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaprasza na oficjalne otwarcie linii tramwajowej do Fordonu. Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1508048886164187/ #Bydgoszcz #Fordon #TramwajFordon
Posted by bydgoszcz.pl on 13 stycznia 2016


Otwarciu najdłuższej nowej linii tramwajowej w Polsce musi towarzyszyć odpowiednia oprawa. Dlatego przygotowujemy dla mieszkańców mnóstwo niespodzianek: będzie można zwiedzić tramwaje, obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Bydgoska historia tramwajów” lub wziąć udział w konkursach z nagrodami. Wszystkiemu towarzyszyć będzie rytmiczna muzyka na żywo – już wkrótce podamy więcej szczegółów. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku – na wielki tort zaprasza prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Licząca 9,5 km linia do Fordonu powstała w ciągu dwóch lat. Jej budowa kosztowała 290 mln zł. W ramach inwestycji, za kolejne 109 mln zł, zakupiono również 12 nowoczesnych tramwajów typu Swing z bydgoskiej firmy Pesa. Całe przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków unijnych w kwocie 209 mln zł.

Zapraszam też do korzystania z ROZKŁAD JAZDY BYDGOSZCZ

Wraz z uruchomieniem nowej linii zacznie obowiązywać nowa siatka połączeń komunikacji miejskiej, z którą można się zapoznać TUTAJ Przygotowanie nowej siatki połączeń i rozkładów poprzedziły szerokie konsultacje z mieszkańcami. ZDMiKP przeanalizował ponad pół tysiąca uwag bydgoszczan . Po nowym torowisku od 16 stycznia kursować będą cztery linie tramwajowe: 3, 5, 7 i 10, które połączą Fordon z następującymi pętlami: Wilczak, dworzec PKP (pętla Rycerska), Kapuściska i Myślęcinek.

Przypominamy także, że z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę o bezpłatnych przejazdach tramwajami na czterech liniach kursujących nową trasą. Z bezpłatnej komunikacji na liniach 3, 5, 7 i 10 będzie można skorzystać w dniach 16 i 17 stycznia (sobota i niedziela).

Więcej informacji: TUTAJ
Oficjalne otwarcie linii Tramwaj Fordon 16.01.2016 Sprawdzone przez Redakcja on 10:49 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.