Top Ad unit 728 × 90

rotator

Woda Bydgoska 2016 - Aktywna Bydgoszcz [15.08.16]

Aktywna Bydgoszcz ogłosiła już datę tegorocznej edycji imprezy pływackiej Woda Bydgoska!
III edycja zawodów pływackich na Brdzie odbędzie się 15 sierpnia br. „Woda Bydgoska” jest imprezą rekreacyjną, przeznaczoną dla osób, które mają doświadczenie w pływaniu w otwartych zbiornikach wodnych!

Jedyne w Polsce, organizowane w Bydgoszczy, Ogólnopolskie Zawody Pływackie na Brdzie „Woda Bydgoska” to spektakularne sportowe wydarzenie w naszym mieście. Dotychczasowe dwie edycje, przyciągnęły każdorazowo ponad 400 pływaków z całej Polski. Zmagali się z czasem i nurtem jednej z najczystszych rzek w Polsce. Tradycyjnie już 15 sierpnia po raz kolejny  Brda sprawdzi umiejętności, siłę i technikę pływaków chcących zmierzyć się z siłami natury. Po raz drugi zawodnicy wystartują na trzech dystansach:  650m, 1600m oraz królewskim dystansie 2800m. Zawody mają charakter rywalizacji sportowej, podczas której będzie prowadzony profesjonalny pomiar czasu. Nagrodzeni zostaną zwycięzcy w kategoriach „mężczyźni” i „kobiety”.
Uczestnicy zawodów nie muszą dokonywać żadnych opłat, ani przekazywać darowizn. O bezpieczeństwo podczas zawodów dbać będzie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dopuszczalny jest udział zawodników w piankach lub bez pianek pływackich. W zawodach dopuszczalny jest wyłącznie udział osób pełnoletnich lub osób, które ukończyły 16 rok życia i posiadają pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w zawodach. Dla zawodników zostanie przygotowana specjalna strefa finiszera, w której po zawodach uczestnicy będą mogli zregenerować się ciepłym posiłkiem oraz owocami.

Zobacz także: Rzeka Muzyki 2016 [program, artyści]

Dla najmłodszych przygotowujemy baseny, a dla tych nieco starszych wodny plac zawab „Wibit” z licznymi utrudnieniami na trasie.
[materiały UMB, fot. UMB]
Woda Bydgoska 2016 - Aktywna Bydgoszcz [15.08.16] Sprawdzone przez Redakcja on 03:56 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.