Top Ad unit 728 × 90

rotator

W Bydgoszcz powstanie nowoczesne lodowisko! [wizualizacje]

Ratusz zapowiedział ogłoszenie przetargu na nowoczesne lodowisko rekreacyjne, które ma służyć przede wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy.
Ogłoszony został przetarg na budowę nowoczesnego lodowiska przypominającego lodowy kryształ. Obiekt stanie przy ul. Toruńskiej w sąsiedztwie hali „Łuczniczka”.

Projekt został opracowany na podstawie wcześniej przygotowanej koncepcji programowo-przestrzennej. Zakłada on powstanie bryły przypominającej lodowy kryształ. Na elewacji dominować mają okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło.
Inwestycja finansowana będzie w oparciu o środki z budżetu miasta. Ogłoszony został już przetarg ograniczony na prace budowlane. Do składania ofert cenowych zaproszonych zostanie do 20 firm o największym doświadczeniu, przy realizacji dużych obiektów sportowych (o konstrukcji żelbetowej, murowanej lub żelbetowo-murowanej, o kubaturze co najmniej 20 tysięcy metrów sześciennych). O wyborze wykonawcy następnie zadecyduje oferowana cena oraz udzielany okres gwarancji. Planowane zakończenie  prac powinno nastąpić pod koniec przyszłego roku. Dokładna wartość zadania będzie znana po zakończeniu procedury przetargowej (połowa roku). W tym roku na rozpoczęcie prac zarezerwowano w budżecie 15,6 mln zł. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 27 mln zł.


Warto dodać, że maszynownia lodowiska będzie również rodzajem pompy ciepła. Ciepło, które trafia do płyty lodowiska jest z niej zabierane i może zostać wykorzystane do innych celów: np. ogrzewania. Koszt eksploatacji maszynowni będzie o 60 procent mniejszy niż na lodowiskach starszych generacji.
Budynek wyposażony będzie też w pomieszczenia usługowe: szatnie dla łyżwiarzy wyposażone w szafki samoobsługowe, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzarnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie trenera, pomieszczenie medyczne. Na piętrze budynku dla zwiększenie komfortu użytkowników, została zaprojektowana restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.


Lodowisko w liczbach:
- Powierzchnia użytkowa 4605 metrów kwadratowych
- Powierzchnia tafli lodowej – 1779 metrów kwadratowych
- Liczba osób mogąca jednocześnie przebywać na tafli – 240 osób
- Wysokość obiektu – 11,45 metra
- Liczba kondygnacji – 2
- Czas realizacji – 2 lata
[materiały UMB]
W Bydgoszcz powstanie nowoczesne lodowisko! [wizualizacje] Sprawdzone przez Redakcja on 10:59 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.