Top Ad unit 728 × 90

rotator

Wystawa Mini Morris’ów w Zielonych Arkadach, czyli Mini jako wielka gwiazda

Za jego kółkiem zasiadali Beatlesi, Kate Moss a nawet królowa Elżbieta II, mimo swojego rozmiaru jest jednym z najpopularniejszych na świecie samochodów. 
Dlaczego stał się symbolem popkultury a jego posiadanie było obowiązkiem wśród elit i przedstawicieli sztuki? Na te pytania odpowie wystawa „Mini – wielka gwiazda”, która zagości w Zielonych Arkadach.

- W Zielonych Arkadach będziemy mogli przyjrzeć się bliżej angielskiemu „maluchowi” i poczuć legendarnego ducha pierwszego Mini Morissa. Ten mały i wdzięczny samochód zjednał sobie serca kierowców na całym świecie. Przez dwa tygodnie będzie można z bliska podziwiać u nas te małe dzieła sztuki, których wyszukane detale przyciągną uwagę nie tylko fanów motoryzacji – mówi Iwona Mroczek – Dyrektor Centrum Zielone Arkady.

A wszystko zaczęło się od słów: Niech szlag trafi te wszystkie ohydne samochody-bańki, po których Grek Alec Issigonis zabrał się za konstruowanie Mini Morrisa. W latach 60. jeździli nim intelektualiści, artyści oraz arystokracja. To wdzięczne autko zrewolucjonizowało pojęcie małego samochodu - trzykrotnie wygrywając Rajd Monte Carlo.
Aż 8 odsłon tych kultowych pojazdów będzie można podziwiać w Zielonych Arkad. W dniach
17-31 marca w pasażu zaparkują zarówno jedne z pierwszych modeli angielskiego „malucha” jak i wersje współczesne. Dzięki specjalnym aranżacjom odwiedzający poczują się jak przechodnie angielskiej ulicy lat 60-tych, bądź kibice pamiętnych rajdów Monte Carlo.


W dniach 19 – 20 marca, w godz. 11.00 - 16.00 odwiedzający w ten weekend Zielone Arkady będą mogli spotkać się z miłośnikami oraz właścicielami Mini Morrisów, którzy zaprezentują najciekawsze fakty z historii Mini oraz przedstawią kilka niezwykłych ciekawostek związanych z konstrukcją tych małych samochodów. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy oraz zajęcia plastyczne. 
[materiały prasowe]
Wystawa Mini Morris’ów w Zielonych Arkadach, czyli Mini jako wielka gwiazda Sprawdzone przez Redakcja on 06:13 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.