Top Ad unit 728 × 90

rotator

Bydgoskie Linie Turystyczne [zapowiedź, trasy]

Sezon letni zbliża się do nas wielkimi krokami, co oznacza, że już niebawem uruchomione zostaną Bydgoskie Linie Turystyczne.
Uruchomienie Bydgoskich Linii Turystycznych w 2016 r. zaplanowaliśmy na początek długiego, majowego weekendu, tj. na dzień 30 kwietnia 2016 r. W maju i czerwcu br. linie turystyczne będą kursowały okazjonalnie po ogłoszeniu, natomiast regularne kursy w weekendy rozpoczną tradycyjnie od początku wakacji letnich.W dniach 30 kwietnia, 1 maja i 3 maja 2016 r. uruchomione zostaną następujące linie turystyczne obsługiwane pojazdami historycznymi:
* linia tramwajowa nr 0 na trasie Bałtycka - Jagiellońska - Las Gdański,
* linia autobusowa nr 100 na trasie Stary Rynek - Myślęcinek,
* linia autobusowa nr 102 na trasie Stary Rynek - Exploseum.

Turystyczna linia tramwajowa, która od tego roku będzie kursowała po Bydgoszczy z numerem "0", jest obsługiwana przez wagony retro typu Herbrand i 5N. Najstarszy bydgoski tramwaj – Herbrand, z uwagi na odkryte pomosty, dysponowany będzie do ruchu przeważnie w dni słoneczne. W dni deszczowe i pochmurne na przystankach należy spodziewać się czerwonej „eNki". Drugi, kremowy wagon typu "Hebrand", nazywany potocznie "Persilem", obsługiwać będzie linię turystyczną zarówno w dni słoneczne, jak i pochmurne. Zabytkowe tramwaje są ogromną atrakcją dla dzieci, młodzieży, osób starszych i turystów, i zawsze cieszą się dużą popularnością.

Pasażerowie korzystający z turystycznej linii tramwajowej mogą po drodze odwiedzić piękne oraz charakterystyczne zakątki Bydgoszczy. Wysiadając na jednym z przystanków na ulicy Gdańskiej, czy na rondzie Jagiellonów, można przespacerować się ulicami Starego Miasta i Śródmieścia, podziwiając stylową, bydgoską architekturę. Warto odwiedzić również tereny rekreacyjne zlokalizowane wzdłuż Brdy, w rejonie Wyspy Młyńskiej oraz Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Autobusowe linie turystyczne będą także obsługiwane historycznymi pojazdami. W tym roku obsługę linii nr 100 i 102 będą zapewniały zabytkowe Jelcze "Ogórki" RTO, Mercedes O305, Ikarusy i Jelcz M-11. Linia nr 100 kursuje na trasie Stary Rynek – Myślęcinek, natomiast linia turystyczna nr 102 na trasie Stary Rynek – Exploseum. Przebieg tras skonstruowany został w taki sposób, aby umożliwić pasażerom szybkie i przyjemne dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Myślęcinek, Muzeum Wodociągów, ulica Gdańska, Exploseum i wiele innych. Niewątpliwym atutem tych linii jest umiejscowienie początkowego przystanku w samym sercu miasta – na Starym Rynku, co pozwala podziwiać zabytkowe autobusy nie tylko korzystającym z nich pasażerom, ale także odwiedzającym bydgoską Starówkę turystom i mieszkańcom.

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, na liniach turystycznych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe, będą mogli podróżować tymi liniami bez dodatkowych opłat. Kontrolę i sprzedaż biletów w pojazdach będzie prowadziła obsługa konduktorska.
[materiał, fot. ZDMiKP]
Bydgoskie Linie Turystyczne [zapowiedź, trasy] Sprawdzone przez Redakcja on 14:05 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.