Top Ad unit 728 × 90

rotator

Niezwykłe owady w Zielonych Arkadach

Owady występują we wszystkich środowiskach na całej kuli ziemskiej. Szacowana liczba ich gatunków wynosi około miliona.
Podczas edukacyjnej wystawy „Wypada poznać owada” w Zielonych Arkadach będzie można na żywo podziwiać niektóre z nich. W galerii zagości aż 8 terrariów wypełnionych egzotycznymi gatunkami owadów. W dniach 14 – 29 kwietnia organizatorzy zapraszają na spotkanie oko w oko z tymi niezwykłymi i zagadkowymi przedstawicielami świata zwierząt.


- Na wystawie udało się nam zgromadzić kilkaset owadów reprezentujących kilkadziesiąt krajowych i egzotycznych gatunków. Są wśród nich zarówno kolorowe chrząszcze oraz drapieżne modliszki. Wystawa to okazja, aby poznać bogactwo świata owadów i  przyjrzeć się z bliska niespotykanym na co dzień gatunkom  – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.



W dniach 14-29 kwietnia na terenie Zielonych Arkad zagości wyjątkowa wystawa „Wypada poznać owada”. W Centrum stanie aż 8 terrariów wypełnionych egzotycznymi gatunkami owadów. Terraria imitować będą naturalny ekosystem insektów, które do Zielonych Arkad przyjadą m.in. z Afryki, Australii oraz Ameryki Południowej. 

Na wystawie będzie można zobaczyć kolonię mrówek przy pracy, drapieżne modliszki oraz przedstawicieli patyczaków. Nie zabraknie także egzotycznych chrząszczy, a nawet olbrzymich karaczanów. Dzięki specjalnym tabliczkom z opisami poszczególnych gatunków, będzie można dowiedzieć się o ich kraju pochodzenia oraz warunkach życia. 


Prawdziwą atrakcją będzie mające ponad 3 metry vivarium, z wystawą kolekcji motyli dziennych, które będą wykluwać się na oczach widzów. Wszystkie terraria będą wyposażone w szyby wytłumiające, a także będą spełniać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa, zgodne z wymogami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
Wystawa ma charakter edukacyjny. Dzięki niej każdy będzie mógł z bliska zobaczyć zadziwiający świat owadów oraz poznać niespotykane w naszym kraju okazy. 
[materiały prasowe]
Niezwykłe owady w Zielonych Arkadach Sprawdzone przez Redakcja on 13:34 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.