Top Ad unit 728 × 90

rotator

Bajkowa Bydgoszcz 2016 [zapowiedź]

29 maja 2016 roku, już po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się impreza plenerowa „Bajkowa Bydgoszcz”.

Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Województwo Kujawsko – Pomorskie oraz Miasto Bydgoszcz. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, a ze względu na wyjątkowy charakter imprezy szczególnie zależy nam na zainteresowaniu ze strony rodzin z dziećmi oraz młodzieży.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 tradycyjną paradą uczestników, którzy wzorem poprzednich edycji będą poprzebierani w bajkowe, kolorowe stroje. Parada prowadzona będzie przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1 w Bydgoszczy  i wyruszy z Placu Wolności, a zakończy się na Wyspie Młyńskiej. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, emisje bajek, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne.

Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. W tym roku impreza doskonale wpisuje się w obchody Jubileuszu 670-tych Urodzin Miasta Bydgoszczy. Organizatorzy będą starali się przypominać uczestnikom bogatą historię miasta, a także wzmacniać poziom integracji wśród lokalnej społeczności. Nie zabraknie różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Nacisk położony zostanie również na upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży i studentów.

Ponadto, celem organizowanych wydarzeń będzie promocja patronów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - braci Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Miasto Bydgoszcz oraz Uniwersytet wiele zawdzięczają tym wybitnym postaciom, których dorobek w zakresie nauk ścisłych, filozofii czy satyry społecznej jest trudny do przecenienia.

Szczegółowe informacje o planowanym wydarzeniu można znaleźć na facebooku: TUTAJ
Bajkowa Bydgoszcz 2016 [zapowiedź] Sprawdzone przez Redakcja on 13:45 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.