Top Ad unit 728 × 90

rotator

Powstaje stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz

To już pewne, nasze miasto wraz z najbliższymi gminami stworzy specjalne stowarzyszenie o nazwie Metropolia Bydgoszcz!
W związku z ostatnimi, niekorzystnymi dla Bydgoszczy decyzjami Rządu w kwestii przyszłości ustawy o związkach metropolitalnych, w minionym tygodniu z inicjatywy Prezydenta Rafała Bruskiego odbyło się spotkanie włodarzy gmin i powiatów, które miały wraz z Bydgoszczą utworzyć związek metropolitalny.


W czasie spotkania omówiona została aktualna sytuacja prawna i możliwe do realizacji działania alternatywne na najbliższą przyszłość. Idea utworzenia stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz spotkała się ze wstępną aprobatą wszystkich uczestników spotkania.

- Ustawa o związkach metropolitalnych nie wejdzie w życie w kształcie, w jakim została uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Bardzo żałuję, ponieważ jest to dobra ustawa, korzystna szczególnie ze względów finansowych dla samorządów, które weszłyby w skład metropolii. Do każdej złotówki, którą gminy wpłacałyby do wspólnego budżetu metropolii, rząd musiałby dołożyć ok. 3 zł. To pozwalało na stworzenie solidnego budżetu w wysokości ok. 100 mln zł na wspólne inwestycje i rozwój, dlatego szkoda, że metropolie nie powstaną w takiej formie. W tej sytuacji zgodziliśmy się, że dalsza współpraca pomiędzy gminami jest korzystna. Dlatego zaproponowałem partnerom zawiązanie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz na wzór podobnego skutecznie działającego już od kilku lat w Poznaniu.
[źródło: materiały ratusza, więcej informacji na stronie www.bydgoszcz.pl]
Powstaje stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz Sprawdzone przez Redakcja on 11:17 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.