Top Ad unit 728 × 90

rotator

XLIII Indywidualne Mistrzostwa Polski W Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych [zdjęcia]

W Bydgoszczy obyły się XLIII Indywidualne  Mistrzostwa Polski W Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych 13 – 15.05.2016. Organizatorem tych mistrzostw  na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych było  bydgoskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ”. Zawody odbyły się na Obiektach Kompleksu Sportowego „ZAWISZA” przy ulicy Gdańskiej 163.
Nad zawodami patronat objęli Wojewoda Kujawko-Pomorski - Mikołaja Bogdanowicza, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piptra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy – Rafała Bruskiego.

 W zawodach startowała czołówka zawodników kadry narodowej przygotowującej się do tegorocznej Paraolimpiady Rio de Janejro 2016, a łączne startowało 88 zawodniczek i zawodników z 18 klubów oraz  goszczący w Polsce zawodnicy z Algierii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Zawodnicy Monika Szram – Centrum Rehabilitacji Grudziądz w kategorii do 41kg ustanowiła Rekord Polski Juniorek  z wynikiem 52 kg i kolega klubowy Sebastian Ordański w kat. +107 gr.II ustanowił nowy Rekord Polski z wynikiem 176kg.

Sławomir Szymański Start Wrocław w kategorii do 54kg wycisnął ciężar 135kg nowy Rekord Polski seniorów oraz jego kolega klubowy Damian Kulig w kat. +107kg ustanowił Rekord Polski z wynikiem 215kg.

W mistrzostwach startowali bydgoscy niepełnosprawni zawodnicy „START BYDGOSZCZ”:
Marta Cieślińska juniorka w kategorii 55kg z wynikiem 45kg zajęła I miejsce.
Paulina Przywecka Puziak w kat.73kg z wynikiem 95kg zajęła I miejsce. Paulina podchodziła do ciężarów 99kg i 100kg lecz sędziowie dopatrzyli się błędów, był smutek i żal.
Piotr Tomasik junior w kategorii 80kg z wynikiem 54kg zajął V miejsce wśród juniorów uplasował się na I miejscu.


Dariusz Tomala w kat. 88kg z wynikiem 90kg zajął V miejsce
Dawid Kowalski w kat +107 z wynikiem 115kg zajął II miejsce.
Przeprowadzone zawody uważam za bardzo dobrze zorganizowane pod względem logistycznym, a wyniki sportowe były na dobrym poziomie. Bydgoscy zawodnicy również uplasowali się na czołowych miejscach wśród startujących.


XLIII Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych były sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZSN w Warszawie, Urzędu Miasta Bydgoszcz Wydział Edukacji i Sportu oraz sponsorzy; KPEC – Bydgoszcz, Spółdzielnia Inwalidów Słowianka - Szczecinek, Maximus – Robert Szczepański. Dziękuję za wsparcie w realizacji zadania.
Paulina Przywecka Puziak otrzymała Puchar od Pani poseł Teresy Piotrowskiej dla najlepszej zawodniczki Kujawsko – Pomorskiego.

Marta Cieślińska i Piotr Tomasik otrzymali puchary dla najlepszych bydgoskich juniorów od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Dziękujemy również sekcji podnoszenia ciężarów „ZAWISZA”  pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Trenerami bydgoskich zawodników są Andrzej Ofczyński i Damian Sikorski.

[ANDRZEJ OFCZYŃSKI, PREZES START BYDGOSZCZ]
XLIII Indywidualne Mistrzostwa Polski W Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych [zdjęcia] Sprawdzone przez Redakcja on 15:17 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.