Top Ad unit 728 × 90

rotator

Jeru The Damaja w Bydgoszczy! [zapowiedź koncertu]

Ten koncert to absolutny hit! Legenda amerykańskiego rapu, jeden z pionierów rapu z Brooklynu zagra koncert w Bydgoszczy!
Koncert reprezentanta GANG STARR FOUNDATION, absolutnego klasyka gatunku i jednego z pionierów Rapu z Brooklynu - Jeru The Damaja !


JERU THE DAMAJA - od początku swojej kariery był mocno związany z grupą Gang Starr (Guru, DJ Premier), był częstym gościem na ich płytach, oraz jego dwa pierwsze albumy w całości wyprodukował sam DJ Premier który z całą pewnością jest najbardziej wpływowym producentem w historii Rapu. Jeru należał do legendarnego składu Crooklyn Dodgers powołanego na potrzeby sound track'u do filmu Spike'a Lee "Clockers" (obok Jeru do składu należeli również: Masta Ace, Q-Tip (Tribe Called Quest), O.C. czy Buckshot ). Twórczość Jeru można zaklasyfikować do świadomego rapu jego teksty są przepełnione przekazem wiedzy i pozytywnych wartości. Poglądy Jeru bywają też kontrowersyjne, co doprowadziło do małego "beef'u" z grupą "The Fugees" których zaczepkę w strone Jeru można usłyszeć na albumie "The Score", wytwórnie Death Row i Bad Boy również nie były zadowolone z zarzutów Jeru o ich komercjalizacji. Od 2007 Jeru miał przerwę w muzycznych wydawnictwach, z wyjątkiem nagranego w Polsce utworu z Slums Attack (Peja, DJ Decks) i z OSTR’ym:


9 Września 2016
Start: 20:00
Klub Wiatrakowa, ul. Zbożowy Rynek 6
BYDGOSZCZ

Bilety :
30 zł / 35 zł

Bilety do nabycia: info wkrótce, więcej informacji TUTAJ
[materiały prasowe]
Jeru The Damaja w Bydgoszczy! [zapowiedź koncertu] Sprawdzone przez Redakcja on 12:31 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.