Top Ad unit 728 × 90

rotator

Koncert english EVENING. Zaprasza Akademia Muzyki Dawnej


W niedzielny wieczór doświadczymy pełnego spektrum emocji. Przejrzysty i dźwięczny sopran Krystyny Nowak – solistki Opery Nova, w połączeniu z brzmieniem dawnych instrumentów przeniesie nas do barokowej Anglii.
W pierwszej części wieczoru usłyszymy najpiękniejsze fragmenty z dzieł ojca opery angielskiej – Henrego Purcella. Zabrzmią: uwertura, suita i arie z opery „Dydona i Eneasz” oraz „The Fairy Queen” („Królowa wróżek”). Wykwintna angielska harmonia, wzruszająca melodia lamentu i wspaniała muzyka na instrumenty dawne zabrzmią w pięknej akustyce kościoła garnizonowego w Bydgoszczy.


Drugą część koncertu wypełni muzyka Georga Friedricha Haendla – mistrza opery angielskiej, pisanej jednak w stylu włoskim. Najpierw usłyszymy Concerto grosso B-dur op. 6 nr 7 w brawurowym wykonaniu orkiestry złożonej z muzyków stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej, a następnie trzy arie z oratorium „Mesjasz” oraz oper „Juliusz Cezar” i „Rinaldo”.
O miłości, smutku, gniewie, zemście i szczęściu będzie śpiewać Krystyna Nowak a orkiestra Akademii Muzyki Dawnej opowie o tych emocjach wyjątkowym językiem dźwięków.

19 czerwca 2016, godz. 19
Kościół Garnizonowy NMP Królowej Pokoju
ul. Bernardyńska 2, Bydgoszcz

Krystyna Nowak – sopran
muzycy stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej

Na koncert zaprasza stowarzyszenie Akademia Muzyki Dawnej
www.akademiamuzykidawnej.pl
www.facebook.com/AkademiaMuzykiDawnej
[materiały prasowe]
Koncert english EVENING. Zaprasza Akademia Muzyki Dawnej Sprawdzone przez Redakcja on 06:39 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.