Top Ad unit 728 × 90

rotator

Rzeka Muzyki 2016 w Bydgoszczy [ARTYŚCI]

 Znamy już artystów tegorocznej edycji Rzeki Muzyki! Zobacz kto wystąpi podczs wyjątkowych koncertów nad Brdą!
Pierwszy koncert już 3 lipca. Na naszej scenie wystąpi Bellezza Opera Trio, czyli sopranistka (Agnieszka Adamczak-Hutek), baryton (Marcin Hutek) i tenor (Michał Adamczak), a w ich repertuarze słynne arie. Tydzień później (10.07) mocny bydgoski akcent, czyli Romuald Szałek z zespołem. Ten prawdziwy mistrz fletów podłużnych swoją drogę zawodową rozpoczął właśnie nad Brdą. Dziś, po 30 latach pracy, jego twórczość można określić jako połączenie popu, klasyki, jazzu oraz muzyki rozrywkowej. Program Rzeki Muzyki 2016

Lipiec:

03.07.2016 Bellezza Opera Trio – słynne arie na sopran, tenor i baryton.
10.07.2016 Romuald Szałek - Mistrz fletów podłużnych.
17.07.2016 Monika Węgiel – piosenki Edith Piaf
24.07.2016 Sokół ORKESTAR - klimaty bałkańskie
31.07.2016 Piotr NOWAK – fortepian (Stypendysta Miasta Bydgoszczy)

Sierpień:

07.08.2016 Atom String Quartet - „Jazz ze smyczkiem”
14.08.2016 Natalia Świerczyńska – piosenki Franka Sinatry
21.08.2016 Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge
28.08.2016 Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska - recital

Paryż i Sekwana królować będą na scenie 17 lipca, bo z repertuarem Edith Piaf wystąpi aktorka Teatru Współczesnego w Warszawskie i słupskiego Teatru im. Witkacego, Monika Węgiel. Tydzień po niej zagra Sokół Orkestar z muzyką bałkańską. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników instrumentów dętych blaszanych.


Elementem wspólnym tegorocznej edycji oraz dwóch poprzednich będzie koncert stypendysty prezydenta miasta Bydgoszczy – taki co roku wymóg stawiany jest przez miasto przed producentem cyklu. W tym roku w ostatnią niedzielę lipca zapraszamy na koncert pianisty Piotra Nowaka, studenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, uczącego się w klasie fortepianu pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Sierpień rozpoczniemy na jazzowo – 7 sierpnia na scenie zaprezentuje się czterech panów występujących pod nazwą Atom String Quartet. Miłośnikom tego gatunku muzyki raczej bliżej przedstawiać ich nie trzeba, tym, którzy o jazzie nie wiedzą zbyt wiele podpowiadamy, że są to laureaci trzech Fryderyków, którzy koncertowali m.in. z Leszkiem Możdżerem czy Larsem Danielssonem, a prawdziwą sławę przyniosła im współpraca z Sebastianem Karpielem-Bułecką, która zaowocowała płytą „Drugie pół”.

14 sierpnia to recital Natalii Świerczyńskiej, finalistki programu „The Voice of Poland”, która z pewnością zaskoczy nas piosenkami Franka Sinatry. Rzadko która kobieta bierze się za repertuar tego jednego z najlepszych wokalistów wszechczasów. Tydzień później bydgoszczanom i gościom zaprezentuje się najstarszy polski zespól jazzowy – Jazz Band Ball Orchestra wraz z gościem specjalnym, Stanleyem Breckenridge’m. To będzie prawdziwy hit!

I na koniec, 28 sierpnia, Krakusy, czyli Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska. Tata i córka. Kompozytor i członek słynne grupy Pod Budą oraz pół-Polka, pół-Greczynka, która no co dzień koncertuje z zespołem Kroke.
[materiały prasowe ratusza]
Rzeka Muzyki 2016 w Bydgoszczy [ARTYŚCI] Sprawdzone przez Redakcja on 11:39 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.