Top Ad unit 728 × 90

rotator

Zielone Arkady przekazały egzotyczne owady bydgoskiemu ZOO


19 gatunków egzotycznych owadów zostało przekazane bydgoskiemu Ogrodowi Zoologicznemu przez Centrum Handlowe Zielone Arkady. Owady, które wcześniej były atrakcją dla gości Galerii podczas wystawy „Wypada poznać owada”, teraz znalazły swój nowy dom i zaaklimatyzowały się w nowopowstałym pawilonie Akwarium Terrarium.
Już niedługo będą eksponowane podczas imprez edukacyjnych skierowanych do zwiedzających ZOO.


Podczas trwającej ponad dwa tygodnie wystawy edukacyjnej „Wypada poznać owada” w Zielonych Arkadach, goście Centrum mieli możliwość podziwiać aż
8 terrariów z egzotycznymi owadami, które przyjechały m.in. z Afryki, Australii oraz Ameryki Południowej. Dodatkowo 60 grup dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół uczestniczyło w bezpłatnych lekcjach biologii, podczas których miało szansę przyjrzeć się z bliska niespotykanym na co dzień gatunkom oraz poznać warunki ich życia. Po zakończeniu wystawy część owadów została przekazana do ogrodu zoologicznego. 


Zorganizowana przez nas wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego część eksponatów postanowiliśmy przekazać bydgoskiemu ZOO  – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

Pasikoniki, jelonki, kruszczyce to tylko niektóre z owadów, które Centrum Handlowe podarowało bydgoskiemu ZOO. Wśród nich znajdują się również goliaty – pretendujące do tytułu największych owadów na świecie oraz straszyki, których ciało sprawia wrażenia pokrytego czarnym aksamitem.
- Owady czują się dobrze i mają zapewnioną opiekę pielęgniarzy zwierząt. Będą u nas eksponowane podczas różnych imprez edukacyjnych skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych gości ZOO. Natomiast te, które nie są pojedynczymi okazami - jak np. szarańcza fioletowa - spróbujemy rozmnożyć - komentuje Magdalena Węglarz, starszy asystent ds. dydaktyczno-hodowlanych myślęcińskiego ogrodu.

Oprócz owadów do ZOO przekazano równie rododendrony, które zostały zasadzone i już niedługo zakwitną przy wejściu do ogrodu oraz jałowce, które znalazły swoje miejsce na wybiegu dla wilków. 
[materiały prasowe]

Zielone Arkady przekazały egzotyczne owady bydgoskiemu ZOO Sprawdzone przez Redakcja on 13:28 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.