Top Ad unit 728 × 90

rotator

Jarmark Cysterski z Inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem [zapowiedź, program]Niedaleko Bydgoszczy odbywa się niezwykłe wydarzenie o tematyce historycznej! Warto się wybrać!

Dwudniowa, największa, historyczna i z bogatym programem impreza.Na Jarmark Cysterski z Inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem organizatorzy zapraszają 23 i 24 lipca na tzw. Pola Tuszyńskie w Koronowie.


Plan Jarmarku Cysterskiego jest następujący:

w sobotę rycerzy od rana wypatrujcie w różnych miejscach m.in. w Pieczyskach, na rynku w Koronowie oraz przy hali sportowej - będą zapraszać do udziału w imprezie, która na Polach Tuszyńskich rozpocznie się o godz. 13. W sobotnim programie także: turniej bojowy, pokaz musztry i uzbrojenia 33 pułku francuskiej piechoty liniowej, pokaz musztry lekkiej piechoty, występ Koronowskiej Komandorii Templariuszy, warsztaty rycerskie dla rekonstruktorów i publiczności, mecz piłki rycerskiej, turniej dam, nocne palenie wioski (Najazd Krzyżaków na Byszewo), koncert zespołu „Momenty", fireshow, wieczór z muzyką.

Dodatkowo w dniu 23 lipca zachęcamy do zwiedzania bazyliki - kościoła poklasztornego cystersów z przewodnikiem. Zbiórka o godzinie 10 przed bazyliką na ul. Bydgoskiej.

niedzielę zaczynamy od Mszy św. Rycerskiej w Bazylice pw. WNMP w Koronowie, która rozpocznie się o godzinie 11. Po niej rycerze złożą wiązanki kwiatów w miejscach upamiętniających bitwę a o godzinie 13.00 otworzymy drugi dzień Jarmarku na Polach Tuszyńskich. W programie oprócz głównego punktu czyli Inscenizacji Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem (rozpoczęcie o godz. 15.00) także pokaz sokolnika i rycerzy konnych.

W trakcie: wioska rycerska, obóz harcerski, obóz koronowskich templariuszy, 33 pułku francuskiej piechoty liniowej, jarmark ludowo-historyczny, ciekawe kramy i stoiska, pojedynki rycerskie, konkursy dla publiczności, obozowisko grupy rekonstrukcyjnej odtwarzającej żołnierzy 1-szego korpusu gen. Andersa, pokazy jazdy konnej, obozowisko ASG, pokaz pracy bartnika, oddział lekkozbrojnej piechoty Polskiej z XIV, stanowisko edukacyjne, stanowisko kata, sokolnika i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na stronie wydarzenia: TUTAJ
[materiały prasowe]
Jarmark Cysterski z Inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem [zapowiedź, program] Sprawdzone przez Redakcja on 12:08 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.