Top Ad unit 728 × 90

rotator

Otwarcie placu do Street Workout na Okolu

W kolejną sobotę (16 lipca) na Okolu otwarty zostanie pierwszy profesjonalny plac do Street Workout. Zadanie sfinansowano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
W poprzedniej edycji programu zagłosowało na ten projekt ponad 1200 bydgoszczan. Autorem projektu była drużyna „Street Workout Bydgoszcz”.


Miejsce do ćwiczeń znajduje się na placu o wymiarach około 11,5 na 13 metrów we wschodniej części Placu Chełmińskiego. Pod rozmieszczonymi urządzeniami zastosowano materiały minimalizujące ryzyko urazów w razie upadku. Na placu zaprojektowano następujące urządzenia: ławeczkę do ćwiczeń mięśni brzucha, drabinki, poręcze gimnastyczne, rury gimnastyczne, kółka gimnastyczne na linach. Prace są na finiszu. Na przyszły tydzień planowany jest odbiór.

Członkowie Stowarzyszenia Street Workout Bydgoszcz zaprojektowali sposób urządzenia placu. Po zakończonej budowie zamierzają przygotować atrakcyjne otwarcie. Będzie to także doskonała okazja by poznać bliżej zasady „ulicznego treningu”.
Otwarcie placu zostało zaplanowane na 16 lipca o godzinie 12.00 Specjalnie na tę okazję drużyna „Street Workout Bydgoszcz” przygotowują pokaz swoich umiejętności. Na nowym placu zaprezentują się także zaproszeni pasjonaci Street Workout z innych miast. Będzie również symboliczny tort, a dla chętnych otwarty trening. Nie zabraknie konkursów. Porady i wskazówki jak ćwiczyć, będą udzielane przez doświadczonych instruktorów Street Workout Bydgoszcz. - Mamy nadzieję że będzie to dobra zabawa i zintegrujemy się z młodzieżą jak i ze starszymi osobami. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy na to wydarzenie – zachęcają pasjonaci Street Workout.

Budowę placu zabaw sfinansowano przede wszystkim ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt wygrał też w drugiej edycji konkursu „ I ty odmień swoją okolicę” organizowanego przez Centrum Handlowe „RONDO”. Dzięki temu otrzymał on dodatkowe dofinansowanie od organizatora w wysokości 10 tysięcy złotych. Całkowity koszt budowy placu to 60 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie Street Workout Bydgoszcz powstało wiosną w 2015 roku. W ramach zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego jego członkowie zgłosili projekt budowy pierwszego profesjonalnego placu sportowego do Street Workout'u na osiedlu Okole. Aktualnie stowarzyszenie prowadzi regularne zajęcia sportowe na zaprojektowanym i skonstruowanym przez siebie profesjonalnym, kompletnym sprzęcie do Street Workout. Ten rodzaj sportu określa się zazwyczaj jako treningi siłowe oparte o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała.

[Fot. Street Workout Bydgoszcz , materiały ratusza]
Otwarcie placu do Street Workout na Okolu Sprawdzone przez Redakcja on 11:28 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.