Top Ad unit 728 × 90

rotator

Bydgoscy ratownicy medyczni na podium Mistrzostw Polski


Piotr Trychoń, Łukasz Weyer oraz Michał Szkudlarek dumnie reprezentowali bydgoską firmę Agamed w XV Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Supraślu. Ich profesjonalizm oraz zaangażowanie zaprowadziły ich na III miejsce tych prestiżowych zawodów.

Przez 3 dni 45 najlepszych zespołów z całej Polski a także z Białorusi i Ukrainy zmagało się ze złożonymi zadaniami z dziedziny ratowania zdrowia i życia. Liczyła się nie tylko wiedza, ale także praca zespołowa, doświadczenie, sprawność fizyczna oraz szybkość podejmowania decyzji i działania, tak istotna w ich zawodzie. Ratownicy m.in. musieli udzielić pomocy uchodźcom poszkodowanym w wypadku masowym przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy.

 

W sobotę 17. września sędziowie wyłonili najlepsze drużyny, wśród których znaleźli się bydgoszczanie. Na III miejscu uplasowali się zawodnicy prywatnej firmy Agamed Transport Medyczny.

To wielki zaszczyt, że po osiągnięciach w Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Bielsku-Białej (również III miejsce), nasi ratownicy ponownie potwierdzili swoją wysoką formę. Nasi podopieczni nie będą mieli wątpliwości, że znajdują się pod najlepszą opieką - mówi Mikołaj Pielich, manager ds. medycznych Agemedu.

Należy też wspomnieć, że w pierwszej dziesiątce mistrzostw znalazł się zespół reprezentujący Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, dla którego również należą się wyrazy uznania.

[materiały prasowe, Na zdjęciu od lewej: Michał Szkudlarek, Piotr Trychoń, Łukasz Weyer. Fot. Prywatne archiwum]
Bydgoscy ratownicy medyczni na podium Mistrzostw Polski Sprawdzone przez Redakcja on 13:10 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.