Top Ad unit 728 × 90

rotator

Metropolia Bydgoszcz oficjalnie utworzona! [umowa]


Nareszcie, marzenie wielu bydgoszczan stało się faktem. Bydgoszcz wraz z ościennymi gminami stworzyła stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz!


- Współpraca między sąsiadami to rzecz naturalna. Ale tylko dobrowolność podejmowanych działań daje gwarancję sukcesu – podkreślał prezydent Rafał Bruski podczas spotkania założycielskiego Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Czwartek, 15 września, to ważna data dla Bydgoszczy oraz 18 gmin ościennych i dwóch powiatów. W bydgoskim ratuszu samorządowcy uzgodnili treść statutu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz i złożyli swoje podpisy na liście założycielskiej. Do porozumienia przystąpiły wszystkie samorządy, które wcześniej wyraziły wolę utworzenia związku metropolitalnego, czyli: miasto Bydgoszcz, powiat bydgoski i powiat nakielski oraz gminy Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia, Koronowo, Łabiszyn, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Sadki, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Rojewo i Żnin.


- Wszystkim samorządom serdecznie dziękuję za zaufanie. Cieszę się, że w tak krótkim czasie udało się nam ustalić wszystkie szczegóły i dziś możemy ogłosić powstanie Stowarzyszenia – powiedział prezydent Rafał Bruski. – Współpraca między sąsiadami to rzecz naturalna. Ale tylko dobrowolność podejmowanych działań daje gwarancję sukcesu. My dobrowolnie współpracujemy już z wieloma reprezentowanymi tu gminami. Teraz niejako zacieśniamy tę współpracę. Jestem przekonany, że powołanie Stowarzyszenia ułatwi nam wspólne działania w wielu kwestiach. Pomoże również w pozyskiwaniu środków na realizację wspólnych działań. Oprócz Regionalnego Programu Operacyjnego, będziemy mogli sięgać także po Fundusze Norweskie i bezpośrednio wnioskować o dotacje do Komisji Europejskiej – dodał prezydent Bruski.

fot. ratusz

Tworząc Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz wzorowaliśmy się na modelu poznańskim. Gościem jednego ze spotkań z samorządowcami Bydgoszczy i gmin ościennych był dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Maciej Musiał, który podzielił się doświadczeniami wynikającymi z powołania w 2011 r. Metropolii Poznań.
[materiały ratusza, więcej na stronie www.bydgoszcz.pl]

Metropolia Bydgoszcz oficjalnie utworzona! [umowa] Sprawdzone przez Redakcja on 08:36 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.