Top Ad unit 728 × 90

rotator

Sylwester na Starym Rynku w Bydgoszczy [PROGRAM, artyści]

Zobacz kto wystąpi w tym roku podczas imprezy sylwestrowej na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w ostatnim dniu roku. Przywitajmy wspólnie 2017 na Starym Rynku przy polskich przebojach lat 80. i 90.

Zabawę rozpoczniemy o godz. 22.00, a zakończymy o 1.30. Na scenie zagrają: Urszula z zespołem, zespół coverowy Nalepa Gra Nalepę oraz Ewa Kryza z zespołem. Zaprezentuje się również Rewia Taneczna „Rising Stars Revue”. O północy odbędzie się tradycyjnie kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.


Zobacz także: SYLWESTER BYDGOSZCZ

Wykonawcy:
Urszuli z pewnością nikomu przedstawiać nie trzeba. Na polskiej scenie muzycznej pojawiła się w 1977 r., kiedy jako amatorka zdobyła główną nagrodę, Złoty Samowar, w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rozkwit jej kariery nastąpił w pierwszej połowie lat 80-tych, kiedy rozpoczęła współpracę z Budką Suflera i liderem zespołu, Romualdem Lipką. „Fatamorgana 82”, „Luz blues w niebie same dziury”, „Totalna hipnoza” czy wreszcie „Dmuchawce, latawce, wiatr” to utwory, które do dziś nucą fani Urszuli. Później nastąpił amerykański etap jej kariery: kilkumiesięczna trasa po USA w latach 1987-88, a następnie czteroletni pobyt za oceanem. Po powrocie do kraju przypomniała o sobie fanom albumem „Biała droga”. Na swoim koncie artystka ma też ciekawe duety m.in. z zespołami Czarno-Czarni i Pectus.


Nalepa Band powstał w listopadzie 2008 roku w Pile z inicjatywy Mirosława Nalepy – gitarzysty, wokalisty, kompozytora, autora tekstów oraz współtwórcy takich formacji bluesowych jak: New Time, Bracia Nalepy czy Nadmiar. Występują pod hasłem „Nalepa gra Nalepę”, bo biorąc pod uwagę więzy krwi, wynikające ze wspólnych korzeni obu rodzin – tej z Rzeszowszczyzny i tej z Wielkopolski – niejako oczywistym stał się fakt propagowania tego dorobku przedwcześnie zmarłego Tadeusza Nalepy. Zespół wykonuje utwory z różnych okresów twórczości artysty.

Ewa Kryza pochodzi z rodziny muzykalnej, od dziecka pobierała naukę w szkole muzycznej i uczestniczyła w warsztatach wokalnych. W 2008 r. wydała pierwszą płytę „Pod Palmami”. Dwa lata później wystąpiła w programie TVP2 „Szansa na sukces” z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego. Obecnie pracuje nad materiałem na płytę. Muzyka na niej utrzymana będzie w konwencji pop - rock. Oprócz własnej twórczości, wykonuje również tzw. covery polskich oraz zagranicznych wykonawców.

Rewia Taneczna „Rising Stars Revue” została stworzona w 2001 roku przez tancerza i choreografa, Konrada Bikowskiego. Rewia prezentuje spektakle rewiowe, taneczno-muzyczne i plenerowe, tematyczne pokazy taneczne, warsztaty integracyjne, naukę tańca z atrakcjami typu: fire show, LED show, pokazy akrobatyczne, taniec w kielichu, mimowie, szczudlarze itd.

[materiały prasowe ratusza]
Sylwester na Starym Rynku w Bydgoszczy [PROGRAM, artyści] Sprawdzone przez Redakcja on 10:07 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.