Top Ad unit 728 × 90

rotator

Niechęć w Mózgu [zapowiedź]


 Zespół Niechęć zaprasza na koncert w ramach trasy koncertowej promującej jej najnowszy album,  zatytułowany po prostu ,,Niechęć”.
Zespół bezkompromisowo wybrnął z syndromu drugiej płyty wyrzucając ją do kosza i… nagrywając od razu trzecią. O ile w pierwszych minutach dobiegają nas jeszcze echa debiutu, tak chwilę później wprowadzona zostaje zupełnie nowa, niezwykle osobista opowieść. Mroczna choć nastrojowa, agresywna acz pełna elegancji. Jazgotliwy odjazd zarejestrowany ,,na setkę” i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej. Jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia swobodnie przeplatają się tu z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.


Album był prezentowany wielokrotnie na antenie radiowej Trójki, a szczególnym wyróżnieniem był występ antenowy z publicznością w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Pełne zachwytu ukazały się między innymi w ,,Gazecie Wyborczej”, ,,Polityce” czy ,,Gazecie Magnetofonowej”, a także na portalu All About Jazz. Wydawnictwo jest jedną z najwyżej ocenianych płyt 2016 roku wg międzynarodowej społeczności portalu RateYourMusic.com. W sierpniu Niechęć zagrała na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a występ docenił między innym magazyn The Quietus.

niechec.bandcamp.com

PRASA O NOWEJ NIECHĘCI:
,,Pozytywnym zaskoczeniem jest tu jakościowa zmiana między poprzednią płytą a tą nową. Niby dalej mamy fuzję rocka z jazzem w kompozycjach luźno odnoszących się do stylu Contemporary Noise czy Jaga Jazzist. Ale energia dużo większa niż na debiucie, większe też umiejętności instrumentalne oraz te w zakresie budowania nastroju szczegółami.”
Bartek Chaciński, Polityka

,,Trochę jak spotkanie z szalonym prorokiem. Z jednej strony nie można się odhipnotyzować od słuchania, z drugiej intensywność przekazu każe się mieć na baczności.”
Łukasz Kamiński, Gazeta Co Jest Grane

„Dryg Niechęci z jednej strony do fragmentów lirycznych, z drugiej - do zespołowej intensywności dającej radość nie tylko muzykom, ale też słuchaczowi… Kto od czystego jazzu woli napięcia między mocnym graniem a poezją, powinien być bardzo zadowolony.”
Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza.Data: 09.12.2016, g. 21:00
Miejsce: MÓZG, ul. Parkowa 2, Bydgoszcz
Wstęp: 20 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia TUTAJ
Niechęć w Mózgu [zapowiedź] Sprawdzone przez Redakcja on 10:32 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.