Top Ad unit 728 × 90

rotator

Ferie z robotami w Zielonych Arkadach [zapowiedź]

Zielone Arkady zapraszają na fascynujące zimowe ferie, które urozmaicą najmłodszym mroźne dni. Będzie wystawa robotów i najnowocześniejszych gadżetów, budowanie i programowanie, seans filmowy, a nawet walki sumo w zupełnie nowej odsłonie. Spotkania z robotami potrwają od 29.01 do 03.02.2017.

Ferie „w domu” wcale nie muszą być nudne. Zielone Arkady przygotowały niecodzienną propozycję spędzenia czasu wolnego dla pasjonatów nowych technologii. „Roboty Przyszłości, to cykl imprez z robotami w roli głównej, który z pewnością zainteresuje i małych i dużych” – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

W dniu 28 i 29 stycznia (13-18:00) odbędzie się interaktywna wystawa popularno-naukowa: „Robocie, jaki jesteś?”, podczas której zobaczyć będzie można ultranowoczesnego Robota Sigma, zmieniającego kolory jak kameleon, wydającego dźwięki i puszczającego znaki dymne. Będą także wyścigi robotów na torze przeszkód i walki na ringu. Ponadto odbywać się będą zajęcia z samodzielnego budowania robotów z klocków LEGO, o różnym stopniu trudności. Także w tych dniach odwiedzający powyżej 13 roku życia będą mieli możliwość poznania wirtualnego świata za pomocą okularów VR Sony. „Amatorom podniebnych przygód z pewnością spodoba się profesjonalny pokaz latania dronem, przeprowadzony przez fachowców z SATURNA.” – dodaje Iwona Mroczek. Na miłośników konsoli Xbox, czekać będą 4 stanowiska Microsoft, gdzie zagrać będzie można m.in. w  Forza Horizon 3, FIFA 17 i inne..

W kolejnych dniach, tj. od 30.01 do 3.02 (14-18:00) dzieci będą mogły wziąć udział w rozszerzonych zajęciach z robotyki, które w każdym dniu ukierunkowane będą na inne zagadnienia. Między innymi: konstrukcję robotów, programowanie, gwiezdne maszyny i wiele innych. Warsztaty prowadzone będą przez profesjonalnych animatorów.

Cykl wydarzeń zakończony zostanie wspólnym pokazem filmowym, który odbędzie się 4.02. (21:00) „Ferie to czas odpoczynku. Tych, którzy kochają kino i potrzebują trochę wytchnienia zapraszamy na leżakowy seans.”– mówi koordynator wydarzenia. Zielone Arkady na profilu społecznościowym przeprowadzą ranking najbardziej oczekiwanych filmów z robotami w roli głównej. Ten, który otrzyma najwięcej pozytywnych opinii zaprezentowany zostanie w formie otwartego seansu kinowego w pasażu Zielonych Arkad.

Zimowe ferie z Robotami Przyszłości będą doskonałą okazją do poznania ciekawostek technologicznych i rozszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim do wyśmienitej zabawy dla całej rodziny.
[materiały prasowe] , fot. Pixbay
Ferie z robotami w Zielonych Arkadach [zapowiedź] Sprawdzone przez Redakcja on 13:06 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.