Top Ad unit 728 × 90

rotator

Kolejny sukces bydgoskich ratowników medycznych

Organizatorzy XII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym wyłonili najlepsze spośród czterdziestu startujących drużyn. Przedstawiciele bydgoskiej firmy Agamed Transport Medyczny zdobyli zaszczytne II miejsce.

Miniony tydzień oznaczał czas zmagań dla czołowych ratowników medycznych z Polski i zagranicy. Od 24. do 26. stycznia w Bielsku-Białej, gdzie odbyły się mistrzostwa, uczestnicy stanęli w szranki w specjalnie zaaranżowanych zadaniach medycznych. Scenariusz jednego z nich zakładał udzielenie pomocy groźnym przestępcom, którzy w trakcie ucieczki przed policją zostali ostrzelani i spowodowali wypadek. 

Symulacje zdarzeń mogących przytrafić się w pracy ratownika, pozwalały wykazać się nie tylko specjalistycznymi kwalifikacjami, ale także zdolnością ich pratycznego wykorzystania w sytuacjach trudnych. Ponadto punktowana była kondycja fizyczna ratowników medycznych mierzona czasem wbiegania na XI piętro budynku czy technika prowadzenia karetki w ekstremalnych warunkach pogodowych przy wjeździe zaśnieżoną drogą pod stromą górę.
Jeszcze niedawno gratulowaliśmy im III miejsca w XV Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Supraślu a tymczasem zespół w składzie Piotr Trychoń, Łukasz Weyer oraz Michał Szkudlarek po raz kolejny potwierdził swoją wiedzę i wybitne umiejętności w dziedzinie ratowania życia i zdrowia, z czego jesteśmy szczerze dumni - mówi Mikołaj Pielich, manager ds. medycznych Agemedu.

Wśród najlepszych drużyn ponownie znalazł się także zespół reprezentujący Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, który w końcowej klasyfikacji uplasował się na XII pozycji.

Zdjęcie: fanpage Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym 24-27.01.2017, materiały prasowe
Kolejny sukces bydgoskich ratowników medycznych Sprawdzone przez Redakcja on 11:55 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.