Top Ad unit 728 × 90

rotator

Pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w Bydgoszczy!

29 stycznia na naszych obiektach rozpocznie się pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów, zgrupowania dla najzdolniejszych trzynasto- i czternastolatków w kraju.

W pierwszym turnusie weźmie udział grupa 40 zawodników z rocznika 2004. Młodzi piłkarze przez tydzień dwa razy dziennie ćwiczyć będą pod okiem selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Marcina Dorny oraz Michała Libicha. Tydzień później, także na obiektach Zawiszy, pojawią się zawodnicy z rocznika 2003, z którymi pracować będą Bartłomiej Zalewski i Marcin Włodarski. Na obu turnusach proporcje zawodników będą rozkładać się w identyczny sposób. 

Spośród 40 powołanych wyodrębnionych zostanie 36 zawodników z pola i 4 bramkarzy, którzy oprócz treningów ogólnorozwojowych, będą mieli także zajęcia indywidualne. Ze względu na zimowy charakter zgrupowania, ewoluuje także profil zajęć w porównaniu do tego, co mogliśmy zobaczyć podczas Letniej Akademii Młodych Orłów.  Oprócz treningów stricte piłkarskich, zawodnicy będą rozwijali się także w kontekście sprawności ogólnej. Piłkarze pracować będą również nad poszczególnymi zdolnościami motorycznymi, pojawi się sporo zajęć usprawniających na hali, z akcentami na gibkość i akrobatykę. Ponadto nie zabraknie zajęć w terenie oraz elementów innych dyscyplin sportu. Cały mikrocykl treningowy został przygotowany na tę okazję przez Remigiusza Rzepkę, trenera pracującego na co dzień z pierwszą reprezentacją Polski.

Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy, którzy z dobrej strony pokazali się na ostatnim LAMO, gdzie zostali ocenieni przez trenerów jako „perspektywiczni” oraz ci chłopcy, którzy w opinii skautów i trenerów reprezentacji wojewódzkich zanotowali w ostatnim półroczu wyraźny progres umiejętności. W grupie znalazło się miejsce dla dwójki zawodników MUKS CWZS Bydgoszcz: Filipa Karwackiego i Dawida Borna. Dla chłopców urodzonych w roku 2003, którzy mają już za sobą międzynarodowy mecz kontrolny z Litwą (12:0 we wrześniu na stadionie Zawiszy), zgrupowanie będzie ostatnim spotkaniem przed jesiennymi powołaniami do reprezentacji Polski U-15.

ZAMO jest zimową wersją Letniej Akademii Młodych Orłów, która od trzech lat z powodzeniem organizowana jest w Gniewinie. Akademia, stworzona pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej, ma na celu wspieranie rozwoju młodych talentów piłkarskich.

W Galerii Sportu Bydgoskiego trwają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na wolontariuszy pomocnych przy organizacji Mistrzostw Europy do lat 21.

Spotkania są drugim etapem rekrutacji wolontariuszy. Wcześniej do końca ubiegłego roku kandydaci zgłaszali swoje aplikacje. Rozmowa z kandydatem na wolontariusza trwa maksymalnie 20 minut i jest skoncentrowana przede wszystkim na doświadczeniu w wolontariacie oraz znajomości języków. Na etapie wypełniania formularza kandydaci wskazywali też te części projektu, w które najbardziej chcieliby się zaangażować. Teraz w trakcie rozmowy mają idealną okazję, by poszczególne sfery działań poznać bardziej szczegółowo i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Cały proces rekrutacyjny zamknie się do 28 lutego. Następnie, w marcu i kwietniu, wszystkie osoby zakwalifikowane do programu wezmą udział w serii weekendowych szkoleń, które przygotują ich do wykonywania zadań w trakcie mistrzostw. Do właściwych turniejowych działań pierwsi wolontariusze przystąpią 10 czerwca, na niespełna tydzień przed meczem otwarcia turnieju.

Łącznie w sześciu miastach, które zorganizują czerwcowe mistrzostwa pracować będzie ok. 800 wolontariuszy. Turniej odbędzie się w dniach 16-30 czerwca. W Bydgoszczy na stadionie Zawiszy rozegrane zostaną trzy mecze:

17.06 - Portugalia-Serbia (18.00)
20.06 - Serbia-Macedonia (18.00)
23.06 - Serbia-Hiszpania (20.45)

Sprzedaż biletów na poszczególne spotkania rozpocznie się w lutym.
[materiały prasowe], fot. Pixbay
Pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w Bydgoszczy! Sprawdzone przez Redakcja on 13:11 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.