Top Ad unit 728 × 90

rotator

Akcja: moda w Zielonych Arkadach


Miała piętnaście lat kiedy ją dostrzeżono. Dziewczyna z pobliskiej Piły stała się ikoną mody i muzą największych projektantów. Kariera topmodelki Kasi Smutniak zaczęła się od konkursu The Look Of The Year. Ten właśnie casting odbędzie się 9 kwietnia w Zielonych Arkadach, a  stać się może drogą do kariery także dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Podczas kolejnego modowego eventu w dniach 8 i 9 kwietnia, przewidziano ponadto pokazy wiosennych kolekcji, warsztaty projektowania, metamorfozy i konsultacje ze stylistami.

Moda przez wielkie M zagości 

w Zielonych Arkadach w dniach 8 i 9 kwietnia. Największe centrum handlowe w regionie, posiadające 200 modowych marek, stale inspiruje światowymi trendami, organizując liczne spotkania
o charakterze fashion. Już w najbliższych dniach,  zobaczyć będzie można nie tylko wiosenne kolekcje, ale i  rozpocząć własną przygodę z modą. The Look Of the Year to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs modelingowy na świecie.  Od ponad 30 lat, w 50 krajach poszukuje nowych twarzy świata mody. Dał początek wielkim karierom: nie tylko wspomnianej Kasi Smutniak, ale także słynnej Cindy Crawford czy Gisele Bundchen. 

W minionym roku, jako pierwszy mężczyzna w globalnej rywalizacji konkursu nagrodzony został Polak: Robert Kapica z Częstochowy.

Zostań modelką i modelem! Eliminacje do międzynarodowego konkursu odbywać się będą w Zielonych Arkadach w dniu 9 kwietnia. „Zapraszamy dziewczyny, które mają od 15 do 22 lat (i co najmniej 173 cm wzrostu) oraz panów w wieku od 15 do 26 lat o wzroście minimum 183 cm.” – mówią organizatorzy wydarzenia. Do konkursu nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób: „Najlepiej pokazać się w białym lub czarnym t-shircie i wąskich spodniach.” – dodają. W bydgoskich eliminacjach wytypowanych może zostać aż 10 osób, z których kilkoro weźmie udział w ogólnopolskim konkursie, a potem w światowym finale we Włoszech. Casting z udziałem słynnych modelek to nie jedyna atrakcja tego kwietniowego weekendu. Przewidziane są liczne wydarzenia zarówno dla kobiet, mężczyzn, a nawet i dzieci. Spotkania prowadzone będą przez telewizyjne gwiazdy: Agnieszkę Popielewicz oraz Conrado Moreno.

Wielka moda zaczyna się od indywidualnego stylu. Kamil Sobczyk: projektant mody i finalista programu „Projektanci na start”, poprowadzi warsztaty z projektowania. Designer opowie uczestnikom o stylach: boho, denim, czy hautcouture,  a także o własnych, muzycznych inspiracjach. Prowadzący wspólnie z uczestnikami zaprojektuje dzianinową torbę na zakupy Zielonych Arkad, a w dniu 8 kwietnia zaprezentuje projekty w autorskim pokazie specjalnym.

Dzieci na start Zjawiskowa kariera może równie dobrze zacząć się znacznie wcześniej niż po 15-tym roku życia. Dowodem na to jest najmłodsza – bo ośmioletnia -  modelka świata, która już ma na swoim koncie pracę z Roberto Cavallim czy marką Benetton. Także w Zielonych Arkadach odbędzie się casting dla dzieci w wieku 4 do 14 lat, które wezmą udział w niedzielnym pokazie mody. W jury zasiądzie Miss Polonia 2016 Izabella Krzan oraz I vice Miss Polonia Dominika Szymańska. 

Podczas pokazów zaprezentowane zostaną nie tylko dziecięce kompozycje, ale przede wszystkim damskie i męskie kolekcje ponad 30 marek dostępnych w Zielonych Arkadach. „Na wybiegu zobaczymy dużą różnorodność: stylizacje sportowe, causual, eleganckie, a nawet damską bieliznę. To jedyne miejsce gdzie zobaczyć będzie można aktualne, wiosenne trendy 2017.” – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

Moda jest dla każdego. Dlatego w tych dniach każdy będzie mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji i metamorfoz. W Zielonych Arkadach znajdzie się stanowisko fryzjerskie, makijażu i fotografii oraz strefa stylizacji, gdzie skorzystać będzie można z profesjonalnych porad.

Rozmowa z Natalią Kozicz z Łodzi oraz Robertem Kapicą z Częstochowy - zwycięzcami ubiegłorocznej polskiej edycji konkursu The Look Of The Year, a także międzynarodowego finału w Sycylii (Robert Kapica). Czy pamiętasz casting, w którym zaczęła się Twoja kariera w modelingu?
Natalia: Zgłosiłam się na casting w jednej z łódzkich galerii. Niczego nie oczekiwałam, nie spodziewałam się, że dostanę się do finału ogólnopolskiego. Chciałam spróbować własnych sił na wybiegu, nauczyć się prezentacji, pozowania i ten konkurs mi to umożliwił. Zawsze interesowałam się modą, ale nie miałam odwagi się zgłosić do żadnej agencji modelingowej. Jak wyglądały przygotowania do eliminacji?

Robert: Ja zgłosiłem się na casting do galerii w Częstochowie. Na co dzień staram się dbać o swoją sylwetkę: regularnie ćwiczę, dbam o dietę. Dlatego nie przygotowywałem się w zasadzie w żaden szczególny sposób.  Reszty, czyli chodzenia, pozowania do zdjęć, prezentacji nauczyłem się na zgrupowaniu do konkursu. Jak wygląda dzisiaj Twoja praca?

Robert: Konkurs The Look Of The Year daje możliwość współpracy z agencją, która po konkursie dba o pracę i regularność zleceń. Dzisiaj jeżdżę przynajmniej dwa razy w tygodniu na castingi do Warszawy, otrzymuję liczne propozycje pracy jako model wybiegowy i sesyjny. Miałem sesję w magazynie Logo, kilka komercyjnych dla firm odzieżowych, a także brałem udział pokazach m.in Roberta Kupisza.

Co doradzisz innym, którzy myślą o udziale w bydgoskich eliminacjach?

Natalia: Zapraszam do udziału wszystkich w eliminacjach do konkursu, żeby spróbowali swoich sił. Konkurs daje wiele możliwości i co ważne współpracuje nie tylko z laureatami, ale ze wszystkimi  finalistami. Jest to niezła szkoła modelingu, pozowania, nauka chodzenia i prezentacji, takich umiejętności nigdzie nie można się nauczyć.
źródło: materiały prasowe
Akcja: moda w Zielonych Arkadach Sprawdzone przez Redakcja on 12:04 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.