Top Ad unit 728 × 90

rotator

Święto szlaku TeH2O

Zwiedzanie wszystkich atrakcji na szlaku, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady popularnonaukowe i wystawy – to tylko niektóre atrakcje TehoFestu, czyli święta Szlaku TeH2O.

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy rozpocznie się 15 września i potrwa dwa dni. To wydarzenie skierowane szczególnie do tych, których interesuje przemysłowa historia miasta oraz miłośników industrial.

TehoFest to doskonała okazja by zwiedzić wszystkie obiekty znajdujące się na Szlaku w niecodziennej atmosferze. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez zarządców obiektów szlakowych nie zabraknie propozycji dla odbiorców w każdym wieku. Odbywać się w nich będą projekcje filmowe, warsztaty, wykłady, prelekcje, a także konkursy i atrakcyjne wydarzenia dla najmłodszych. 


Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta lezącego nad rzeką . Obiekty szlaku to Exploseum, Spichrze nad Brdą, Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Wieża Ciśnień, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Farmacji Apteki „Pod łabędziem”, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Hala Pomp Wodociągowych, Introligatornia, Dawna Gazownia Miejska, Fabryka Obrabiarek Drewna, Barka „Lemara”.

Święto szlaku rozpocznie się w piątek o godz. 17.00 na Starym Rynku rozgrzewką z Masą Krytyczną.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń na: www.ludzieitechnika.pl i www.mck-bydgoszcz.pl

Warto wiedzieć:
Inicjatywa stworzenia szlaku została podjęta w 2012 roku przez Bydgoszcz w ramach międzynarodowego projektu SHIFT – X współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program dla Europy Środkowej). To europejska inicjatywa, mająca na celu przede wszystkim usprawnienie struktur zarządzania dziedzictwem przemysłowym oraz tworzenie innowacyjnych produktów dziedzictwa przemysłowego. Inspiracją dla projektu był Szlak Zabytków Techniki na Śląsku, Szlak Energii w Łużycach oraz Styryjski Szlak Żelaza. Szlak TeH2O spośród innych szlaków wyróżnia narracja. Znajdujące się na nim obiekty pełnią rolę ilustracji i scenerii dla wielu przeplatających się opowieści o ludziach i wydarzeniach z okresu rozkwitu przemysłowej Bydgoszczy.
źródło: materiały ratusza
Święto szlaku TeH2O Sprawdzone przez Redakcja on 11:22 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.