Top Ad unit 728 × 90

rotator

Kiermasz bożonarodzeniowy w Bydgoszczy

W tym roku Bydgoszcz na Święta ma być jeszcze piękniejsza. Oprócz świetlnych ozdób na reprezentacyjnych ulicach i placach, dodatkowo na Rybim Rynku zorganizowany zostanie kiermasz ze stylowymi straganami.

Kiermasz bożonarodzeniowy będzie odbywał się na Rybim Rynku. Zostaną na nim ustawione cztery rzędy drewnianych straganów z ozdobnymi elementami (okucia, dekoracje ścienne, herb miasta). Wszystkie stragany będą miały też wbudowaną instalację elektryczną, która umożliwi ich efektowne oświetlenie. Budki staną  na Rybim Rynku do 6 grudnia. Będzie w nich można się zaopatrzyć między innymi w świąteczne ozdoby dekoracyjne, ozdoby choinkowe, wędliny, sery, miody, oliwy, oleje, przyprawy i zioła, słodycze, napoje, gotowe dania i potrawy, biżuterię, ceramikę, galanterię skórzaną, zabawki, pamiątki i upominki, kosmetyki, rękodzieło i wyroby artystyczne. Trwa kompletowanie umów najmu. Zależy nam, aby sprzedawane produkty były wysokiej jakości. Na stylowe stragany miasto przeznaczyło ponad 430 tysięcy złotych.

Duże zmiany na Rybim Rynku
Konstrukcja straganów będzie pozwalała na ich wielokrotne wykorzystywanie podczas kolejnych świat i imprez.  Warto podkreślić, że w najbliższych latach kompleksowo zmieni się też cały Rybi Rynek, który będzie na stałe miejscem bydgoskich jarmarków. Przygotowany został projekt przebudowy jego nawierzchni oraz stworzenie w miejscu parkingu placu publicznego z elementami małej architektury. Zrewitalizowane zostaną też budynki Teatru Kameralnego (trwa przetarg na to zadanie). W przyszłym roku prywatny inwestor zakończy też budowę kompleksu hotelowo-usługowego na rogu ul. Grodzkiej i Podwale.

Miasto rozbłyśnie
Miejskie ulice i place zostaną też w tym roku tradycyjnie udekorowane elementami świetlnymi. Iluminacje montowane będą przede wszystkim na Starym Mieście . Na Starym Rynku, moście Staromiejskim,  Mostowej i Placu Teatralnym ustawione zostaną świetlne ozdoby w formie m.in. aniołów, dam, dżentelmenów, prezentów, bram. Na Wyspie Młyńskiej zamontowana ma być świetlna fontanna. Udekorowany z wykorzystaniem projektorów będzie też  budynek ratusza oraz ulica Parkowa. Świąteczne ozdoby pojawią się też na latarniach przy ul. Focha, Wełnianym Rynku, Dworcowej, Wyspie Młyńskiej, Długiej, moście Królowej Jadwigi. Wzorem ubiegłego roku udekorowany zostanie też zrewitalizowane odcinek ul. Wyzwolenia od Rynku do ul. Pielęgniarskiej. Koszt świątecznych iluminacji to blisko 200 tysięcy złotych. Na Starym Rynku tradycyjnie pojawi się też świątecznie udekorowana choinka oraz żłóbek.
Informacja dla osób zainteresowanych dzierżawą:

    Koszt dzierżawy straganu to 600 zł (do 24 grudnia, możliwość przedłużenia do 31 grudnia)
    Zgłoszenia przyjmowane są przez LPKiW
    Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie spółki przy ul. Gdańskiej 173-175 lub pod nr tel.  52-328-00-09.

źródło: materiały ratusza
Kiermasz bożonarodzeniowy w Bydgoszczy Sprawdzone przez Redakcja on 12:17 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.