Top Ad unit 728 × 90

rotator

Muzeum Mydła najlepszym produktem turystycznym w Polsce!


Muzeum Mydła i Historii Brudu zostało uhonorowane tytułem Najlepszego Produktu Turystycznego w Polce w 2017 roku. Bydgoska atrakcja otrzymała wyróżnienie w czwartek 23 listopada podczas Targów TT w Warszawie. To najważniejsza nagroda turystyczna w kraju.


Zaczęło się od tytułu „Najlepszego Produktu Turystycznego” w regionie, które Muzeum Mydła i Historii Brudu otrzymało w październiku tego roku. Tytuł był jednocześnie nominacją do ogólnopolskiego etapu konkursu, na którym bydgoska atrakcja stanęła w szranki do walki o tytuł „Najlepszego Produktu Turystycznego 2017 roku” z innymi ciekawymi obiektami w Polsce. I wygrała – w czwartek 23 października podczas Targów TT Warsaw, Muzeum Mydła wraz z innymi dziewięcioma atrakcjami z całego kraju otrzymało to najważniejsze turystyczne wyróżnienie w Polsce.

Tym samym Muzeum zostało czwartym bydgoskim certyfikowanym produktem turystycznym. - wcześniej to wyróżnienie otrzymały Exploseum, Wyspa Młyńska oraz Festiwal Filmowy Camerimage.

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom czy przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.

Certyfikaty przyznawane są w drodze konkursu, który zorganizowany został po raz pierwszy w 2003 r. Nagrody przyznawane są przez Kapitułę, w skład której wchodzą eksperci – praktycy branży turystycznej. Od 2008 r. przyznawany jest również Złoty Certyfikat – specjalna nagroda stworzona dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które rozwijają się w unikalny i wyjątkowy sposób.

Warto wiedzieć:

Muzeum Mydła i Historii Brudu powstało w 2012 roku i jest jedynym tego typu obiektem na świecie. Można w nim poznać historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. We wnętrzach zaaranżowano m.in. XIX-wieczny pokój kąpielowy i średniowieczną łaźnię. Wśród zbiorów znajduje się pierwszą przenośna ubikacja, pierwowzór prysznica, żeliwne wanny z XIX wieku, szczotki do szorowania ciała wykonane z końskiego włosia, pralki, maglownice i suszarki.  Jest także bogata kolekcja mydeł, a wszystkie eksponaty w muzeum można dotykać.

Muzeum otwarte jest od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 18.00. Przed planowaną wizytą warto zajrzeć na stronę www.muzeummydla.pl i sprawdzić rezerwacje na wybrany termin. Muzeum mieści się w kamienicy przy ul. Długiej 13.

źródło: materiały ratusza
Muzeum Mydła najlepszym produktem turystycznym w Polsce! Sprawdzone przez Redakcja on 03:16 Ocena: 5

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.